Horizon Bridge’ye Saldıran Hacker Parayı Aklamaya Başladı!

Cem Yilmaz
horizon bridge’ye saldıran hacker parayı aklamaya başladı! fbi ve abd hazine bakanligi kuzey kore destekli hackerlar hakkinda uyarida bulundu
Bitlo

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Harmony’e ait olan Horizon Bridge’de bir hack olayı yaşanmış ve saldırgan 100 milyon dolarlık Ethereum ele geçirmişti. Hackerın bu parayı çıkaramaması için Harmony ekibi tüm borsaları uyarmıştı. Hacker fonları aklamanın bir yolunu buldu. 

Etherscan verilerine göre hackerin cüzdanı başka bir cüzdana 18.000 adet Ethereum gönderdi. Hacker, cüzdandaki diğer Ethereumları ise 3 ayrı adrese dağıttı ve her birine 6.000 Ethereum gönderdi.

İlk gönderilen adres Tornada Cash karıştırma hizmetiyle çalınan Ethereumları akladı. İkinci cüzdan ise 100’er Ethereum şeklinde aklamaya devam ediyor. Üçüncü adreste ise 6.000 Ethereum olduğu gibi durmaktadır. 

Hatırlanacağı üzere Harmony (ONE) ekibi olayın yaşanmasının ardından hackera 1 milyon dolar teklif etmiş ve hiçbir şekilde yargılanmayacağını ifade etmişti. 

Hacker’ın hala 80 milyon dolara yakın Ethereum’u bulunmaktadır. Horizon Bridge’e yapılan saldırıdan yaklaşık 100 milyon dolarlık Ethereum çalınmıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ünlü hack grubu anonymous, do kwon’un yargılanmasını i̇stiyor! dk

Ünlü Hack Grubu Anonymous, Do Kwon’un Yargılanmasını İstiyor!

Sonraki Haber
sec başkanı gary gensler kripto paralar hakkında konuştu! sec baskani gary gensler kripto varliklarin menkul kiymet oldugunu soyledi

SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

İlgili Haberler