Honduras Söylentileri Yalanladı! Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Etmiyor

Gülcan Uyanıker
honduras söylentileri yalanladı! bitcoin’i yasal olarak kabul etmiyor
Bitlo

Honduras Merkez Bankası, El Banco Central de Honduras, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak ortaya çıkaran son söylentileri yalanladı. Söylenti anonim kaynaklardan gelen bir paylaşım ile yayıldı. O zamandan beri kripto endüstrisindeki birçok büyük isim 22 Mart’ta manşetlere çıkan söylentiye çeşitli yanıtlar verdi. 

BCH yaptığı bir basın açıklamasıyla söylentilerin doğruluk payının olmadığını, Bitcoin’i yasal ihale yapmayı planlamadığını belirtti. Ayrıca, Merkez Bankası’nın ülkedeki tek yasal ihale düzenleyicisi olduğunu da açıklamasına ekledi. BCH, piyasayı karakterize eden yeni varlık sınıfının riskle dolu olduğunu söyledi. Apex bankasından gelen açıklamalar daha sonra dijital para ekosistemindeki aktif oyunculara bir uyarı olarak aktarıldı. Açıklamada şunlar söylendi:

BCH, ödeme aracı olarak kripto para birimleri kullanılarak yapılan hiçbir işlemi izlemez veya garanti etmez. Bu tür bir sanal varlıkla yapılan herhangi bir işlem, o işlemi yapanların sorumluluğundadır.

Apex Bank of Honduras, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme çabaları olduğunu ve bu adım için sıkı bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Bankaya göre, büyüyen sektör için bir yol çizebilmek için bu gerekli. 

Ödeme ve finansal hizmetlerin sağlanması için teknolojik yeniliği benimsemenin önemi göz önüne alındığında, BCH’nin merkez bankasından dijital para birimi çıkarmanın fizibilitesini belirlemek için kavramsal, teknik ve yasal çalışma ve analizler yürüttüğünü yineliyoruz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
avrupa parlamentosu anonim kripto ödemelerini sonlandıracak!

Avrupa Parlamentosu Anonim Kripto Ödemelerini Sonlandıracak!

Sonraki Haber
hindistan’ın kripto vergilendirmesi sektörü nasıl etkileyecek? wazirx ceo’su açıkladı

Hindistan’ın Kripto Vergilendirmesi Sektörü Nasıl Etkileyecek? WazirX CEO’su Açıkladı

İlgili Haberler