Hindistan Kriptoları Yasal Olarak Kabul Etmeyecek mi?

Gülcan Uyanıker
hindistan kriptoları yasal olarak kabul etmeyecek mi?
Bitlo

Kripto para birimleri özellikle finans sektöründeki sorunlara çözüm bulurken dünya çapında kullanıcılar tarafından da benimsenmiştir.

Düzenleyici belirsizlikler nedeniyle Hindistan’da büyük bir tartışma konusu olan kripto varlıklara daha katı yasalar getirileceği konuşulmaktadır. Aynı zamanda Hindistan hükümeti Bitcoin’i El Salvador gibi yasal para birimi yapmayacağını da söylüyor.

Blockchain ve Crypto Assets Council (BACC) eş başkanı ve CoinSwitch Kuber’in kurucusu ve CEO’su Ashish Singhal, Indian Express’e devletin Bitcoin’i yasal olarak talep etmediğini açıklamasının ardından kripto para birimlerinin en iyi yasal ihaleden ziyade bir varlık sınıfı olarak tanımlanabileceğini de savundu.

Her şeyden önce, borsalar ve kripto şirketleri, Hindistan’ın kripto para birimlerini yasal ihale olarak benimsemesini asla beklemiyorlardı. Hindistan, egemen bir ülke olarak, sermaye kontrollerine, finansal istikrara sahip olmalıdır. İstikrarsızlığın olduğu ülkeler için mantıklı, ancak Hindistan için bir kripto para birimine kontrol vermek mantıklı değil. 

Kripto para birimleri dünya çapında oldukça fazla bir çoğunluk tarafından benimsenmiştir ve çoğu uzman bunları para biriminden ziyade varlık olarak görmektedir. Gerçek dünyada ve sanal dünyada çeşitli kullanım durumları vardır. Ashish Singhal yaptığı konuşmada kripto para borsalarının kripto piyasasının işleyişi için gerekli olduğunu ve rollerinin sadece önümüzdeki yıllarda artacağını da söyledi.

Singhal, kripto para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin çözdüğü birçok gerçek dünya sorunu olduğunu ve trendin yalnızca önümüzdeki yıllarda artacağını da sözlerine ekledi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu balina varlıklarında düşüş yaşanıyor

Shiba Inu Son 24 Saatte Yükselişe Geçti

Sonraki Haber
new york fed'den araştırma bölümü!

New York Fed’den Araştırma Bölümü!

İlgili Haberler