Harmony, Token Basarak Hack Mağdurlarına Tazminat Ödemeyi Teklif Etti

Özlem Özbek
harmony, token basarak hack mağdurlarına tazminat ödemeyi teklif etti 17 2
Bitlo

Harmony blockchain ekibi, hack olayında yaşanan mağduriyeti ortadan kaldırmak için token basma teklifinde bulundu.

Harmony ekibi, haziran ayında 100 milyon dolarlık Ethereum kaybı yaşanmasına sebep olan Horizon köprüsü hack olayına bir çözüm buldu. Harmony, kendi tokeni ONE’dan 4.97 milyar tane basmayı teklif etti. Fakat bu teklif topluluk tarafından olumsuz karşılandı. Hatta Harmony’nin bu teklifi LUNA’nınkine benzer bulundu. Esasında Harmony’nin iki teklifi vardır; birincisi üç yıl boyunca hack’ten etkilenen topluluğa ödeme yapmalarına yönelik bir hard fork çalışmasıdır. İkincisi ise 4.97 milyara kadar ONE tokeninin basılmasıdır.

Topluluk iki çözümden de memnun kalmadı

harmony, token basarak hack mağdurlarına tazminat ödemeyi teklif etti 18 2

Harmony köprüsünün hacklenme olayının ardından uzun bir süre sessizlik yaşandı. Sessiz geçen günlerin ardından Harmony, bir blog yazısı üzerinden topluluğa iki çözüm bulduğunu ve oy vermeleri gerektiğini belirtti. Geliştiricilere göre halihazırdaki durum değerlendirildiğinde, hemen ve toplu bir ödemenin yapılması mümkün gözükmüyor. Harmony, topluluğa hard fork sürecinin ardından kendi tokenlerini basıp ödeme yapmayı teklif etti.

Harmony’nin bu düşüncesi, gelecek üç yıl içerisinde kullanıcılara çalınan tokenlerinin karşılığı için tam olarak geri ödeme gerçekleştirerek veya çalınan değerin sadece %50’sini tazmin ederek yapılabilir. İki seçenek için oylama isteyen Harmony, duyuruyu Twitter üzerinden yaptı. Oylama 1 Ağustos günü başlayacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cardano (ada), tarihte i̇kinci kez haftalık boğa sapması yaşıyor 14 2

Cardano (ADA), Tarihte İkinci Kez Haftalık Boğa Sapması Yaşıyor

Sonraki Haber
fed açıklamasının ardından bitcoin'de durum ne olur? 19

FED Açıklamasının Ardından Bitcoin’de Durum Ne Olur?

İlgili Haberler