Hacker’ların Yeni Hedefi NFT Platformları Oldu

İpek Kulaksız
hacker'ların yeni hedefi nft platformları oldu hackerlarin yeni hedefi nft platformlari oldu
Bitlo

Kripto paraların gelişmeye devam etmesi olumlu hamlelerin yapılmasının yanı sıra kötü niyetli kişileri de harekete geçiriyor.

Kripto ekosisteminde hacker ve dolandırıcılık olayları son zamanların en çok konuşulan konularının başında geliyor. Bu kez dolandırıcıların kurbanı NFT toplulukları oldu. Kripto para dünyasında yer edinmiş Zeneca adlı sosyal medya hesapları hackerların elinde geçti. Hackerlar, Zeneca platformunun Twitter ve Discord hesapları üzerinden “Zen Academy Founders Pass” adlı geçersiz hesaplara bağlı olan airdrop bağlantıları gönderiyor. Dikkat etmeyen ve bu bağlantılara bağlanan kullanıcıların hesapları ise hackerların eline geçiyor.

Saldırı NFT topluluğu için önemli bir tehdidi beraberinde getirmektedir. Her geçen gün yayılan tehdit, geçtiğimiz hafta ilk olarak Bored Ape Yat Kulübü’nün kurucusu Yuga Labs tarafından atılan bir tweette ele alınmıştı. Tweet’ten sadece birkaç dakika sonra Zeneca’da saldırıya uğrayan hesapları bildirildi. Saldırıdan 40 dakika kadar sonra saldırıya uğrayan hesaplar kilitlendi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin 18 bin dolar seviyesinde! peki neden düşüyor? bitcoin 18 bin dolar seviyesinde peki neden dusuyor

Bitcoin 18 Bin Dolar Seviyesinde! Peki Neden Düşüyor?

Sonraki Haber
ust/luna çöküşü i̇ngiltere’yi harekete geçirdi

Terra Classic Son Durum! LUNC Kaç Dolar Olacak?

İlgili Haberler