Gümüş Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Gülcan Uyanıker
gümüş coin nedir? nasıl alınır?
Bitlo

Blok zincir üzerinde çalışan Gram Silver Token (GRAMS), Bitlo tarafından üretilen bir gümüş coindir. Gram gümüş ile desteklenen bir token olan GRAMS, yatırımcılara daha güvenli, daha ucuz ve daha hızlı gümüş işlemi yapma imkanı sunmaktadır. 

Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde yaratılmış olan Gram Silver Token, gram gümüş fiyatına endeksli bir stablecoindir. Üretilen her fiziksel GRAMS tokenın 0,999 saflık derecesinde fiziksel gram gümüş karşılığı bulunmaktadır. Yani her GRAMS üretiminde şirketin hesaplarına aynı miktarda gram gümüş eklenmektedir.

Oynaklığı ile dikkat çeken kripto para dünyasında yatırımcıları küresel fiyat dalgalanmalarından koruyan GRAMS, AVAX uyumlu herhangi bir kripto para cüzdanında saklanabilmektedir. Maksimum arzı bulunmayan GRAMS token, fiziki gram gümüş ile arz-talep dengesini korumak adına artırılabilir veya azaltılabilir. 

Dünyanın her yerinden zaman, gün ve mekan fark etmeksizin 7/24 transfer edilebilen bir kripto para birimi olan GRAMS işlemlerinde banka gibi herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymazsınız. Gümüş yatırımcıları Gram Silver Token ile işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde gerçekleştirebilirler.

AVAX üzerinde kurulmuş olan gümüş coinin madenciliği yapılmamakta ve maksimum arzı bulunmamaktadır. Teminatlı bir stablecoin olan Gram Silver Token arzı fiziksel gümüşle arz – talep dengesini korumak amacıyla artırılabilir ve azaltılabilir. 

Gram Silver Tokenın Yatırımcıya Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Gram Silver Tokenın kullanıcıya sunduğu bazı avantajlar bulunmaktadır. Blok zincir teknolojisinin sağladığı tüm avantajları kullanarak gümüşü daha erişilebilir hale getiren GRAMS’nin en özelliklerinden biri şeffaf olmasıdır. Genellikle stablecoin projeleri, bir stablecoin’e karşılık ne kadar fiziksel varlık bulundurduğunu kullanıcı ile paylaşmazken Bitlo kullanıcılarına mutlak şeffaflık sunmaktadır. GRAMS karşılığında şirket hesaplarında tutulan gram gümüş miktarı kullanıcılar ile anlık bir şekilde paylaşılmaktadır.

Şeffaaflığın yanı sıra yatırımcısına 7/24 sunduğu işlem imkanı ile erişim kolaylığı sunan Gram Silver Token ucuz, hızlı ve güvenli transfer olanaklarını da sağlamaktadır. 

Gümüş Coin Nasıl Alınır?

Gram Silver Token (GRAMS) güvenilir kripto para borsaları üzerinden alınıp satılır. Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo.com üzerinden de GRAMS/TRY paritesinde Türk lirasıyla işlem yapmak mümkündür. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
emtia piyasası yılın i̇kinci yarısına nasıl başladı? 6

Emtia Piyasası Yılın İkinci Yarısına Nasıl Başladı?

Sonraki Haber
eth balinaları, 850 milyon dolar değerinde ftx tokeni aldı 7

ETH Balinaları, 850 Milyon Dolar Değerinde FTX Tokeni Aldı

İlgili Haberler
bitcoin hash rate'i düşüyor

Hashing Nedir?

Haber İçeriği Hide Hash fonksiyonu nasıl çalışır?Hashing Fonksiyonları neden önemlidir?Kriptografik Hash FonksiyonlarıÇakışmaya DayanıklılıkTers Görüntüye Dayanıklılıkİkincil Ters Görüntüye DayanıklılıkÇakışmaya…
Mert Özsaban
Devamını Oku