Gucci, NFT Pazar Yeri SuperRare’e 25 Bin Dolar Yatırım Yapıyor

Özlem Özbek
gucci, nft pazar yeri superrare'e 25 bin dolar yatırım yapıyor 22 1
Bitlo

İtalyan üst düzey giyim markası Gucci dijital bir varlık yaratmak adına “Vault Art Space” jetonları satın aldı.

Floransa merkezli şirket, NFT pazarı SuperRare ile yeni bri ortaklık kurmak için ilk merkezi olmayan özerk organizasyonunu (DAO) satın alıyor. Gucci, SuperRareDAO’ya katılmak için 25.000 $ değerinde RARE jetonu satın aldı. Gucci’nin de katılımıyla 29 sanatçının NFT eserlerinin olduğu “Vault Art Space” sergisini başlatıyor.

Gucci Vault CEO’su Nicolas Oudinot CoinDesk’e şunları söyledi: “Bu çok yönlü sanatçı grubunun vizyonunu güçlendirmek için karşılıklı çabalarımıza güvenebileceğimizi bilerek SuperRare’e yaklaştık. “SuperRare’in [sanatçılara] çalışmalarını yenilikçi bir şekilde sergilemeleri için bir platform sağlama yeteneğinden, bir topluluk duygusu üzerine inşa edilmiş ve hem sanatçıları hem de koleksiyoncuları desteklemek için temel araçlar olarak etkileşimleri ve ademi merkeziyetçiliği geliştiren bir platform sağlama yeteneği bizi büyüledi.”

Girişim, pek çok lüks markanın NFT’leri tanıtması ve blok zincir teknolojisini kullanmanın farklı yollarını aramasıyla ortaya çıkıyor. 

gucci, nft pazar yeri superrare'e 25 bin dolar yatırım yapıyor 23

“Gucci’nin Sonraki 100 Yılı” başlıklı sergi, Gucci’nin mirasını ve geleceğini dikkate alan bir dizi koleksiyon sanat eseridir. SuperRare’in kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusu Jonathan Perkin, “Kasa, Gucci’nin dijital alanıdır” diyor. “Ve sanatçılarla çalışacaklar ve SuperRare teknolojisiyle güçlendirilecek olan kendi alanlarında sanat satacaklar.”

Oudinot, serginin “geniş bir sanatsal referans yelpazesini” kapsayacağınında altını çizdi. 

Perkins, CoinDesk’e söz konusu bu ortaklığın ilk olarak Ocak ayında gündeme geldiği ve nihayet bu yılın sonlarında SuperRare platformunda yer alacak bir galerinin olması için bir çok aşamada ortaya çıkacağını söyledi. Ortaklık, moda evinin ilk kez bir DAO’ya katılım gösterdiği ve onlara SuperRage topluluğu için yönetim haklarını da teslim ettiğini gösteriyor. Perkins, bu girişimin büyük isimler için de bir başlangıç olacağını söyledi. Oudinot, ortaklık sayesinde Gucci’nin daha “birbirine bağlı ve merkezi olmayan bir ekonomiye” katılmak istediğini aktardı.

Sergi, direk Vault’un Gucci’ye ait olan web sitesinde üç aşama halinde sergilenecek ve açık artırma yapılacak. İlk aşama 23 Haziran – 1 Temmuz 2022, ardından ikincisi 7 Temmuz – 15 Temmuz arasında gerçekleşecek. Üçüncü aşama ise muhtemelen 21 Temmuz – 29 Temmuz arasında gerçekleşecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin madencileri piyasa baskısıyla nasıl başa çıkıyor? 19

Bitcoin Madencileri Piyasa Baskısıyla Nasıl Başa Çıkıyor?

Sonraki Haber
token metaverse (tmeta) nedir?

Token Metaverse (TMETA) Nedir?

İlgili Haberler