Geçen Hafta 80 Milyon Dolara Ulaşan Bileşik Sözleşmeden 22 Milyon Dolar Çekildi

Avatar
compound
Bitlo

Likidite madenciliği ödüllerini zaman içinde dağıtmayı amaçlayan hatalı bir Bileşik Finans sözleşmesi, geçtiğimiz pazar sabahı 66 milyon dolarlık token ile tamamlandı. Yeni eklenen fonların çoğu kaldırıldı ve kalan fonların saldırıya karşı güvenli göründüğü söyleniyor.

Kurucu, olası saldırıda COMP Ödüllerinde verilecek paranın riskte olduğunu ve 80 milyon doların risk altında olduğunu dile getirdi.

EDT’de, bir ETH adresi 12 milyon dolar değerinde 37.504 token ve diğeri 4.9 milyon dolar değerinde 14.995 talep etti. Fonlar MakerDAO’dan sözleşmeler tarafından ortaya atıldı.

Compound’un kurucusu Robert Leshner’e göre MakerDAO temsilcileri, yanlışı düzeltmek konusunda sürekli yardımcı oldular. Pazar günü bir tweette, hatadan sonra forumlara ağırlık veren takma adı Yearn Finance ana katılımcısı “banteg, hatalı sözleşmeyi tamamlama yetkisi olduğundan bu durumun birkaç gündür bilindiğini iddia etti.

Compound’un sözleşmelerinde, daha hızlı gelişme sağlayan çok fazla imza şeması bulunmuyor ve bunun dışında farklılıklar, protokolü tehlikeli değişikliklere karşı daha sağlam hale dönüştürmek amacıyla tasarlanmış yedi günlük bir süreçten sonra aşılabilir. Bu güvenlik mimarisi yanlış olanı düzeltmek için bir engel olarak görülmeye başladı.

Kullanıcıların aldıkları fonlarla ne yapmaları ile ilgili kalabalık kesimlerde hala bir tartışma sürüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum fiyat analizi

Ethereum Yükselişine Devam Edecek mi?

Sonraki Haber
hindistan kriptoları yasal olarak kabul etmeyecek mi?

Asya Ülkeleri Hızla Büyüyor

İlgili Haberler