Galaxy Digital’den Novogratz Bitcoin’in Bu Yıl 9.000 Doları Aşamayacağını Belirtti

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital Capital Management’ın CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) fiyat tahminini düzeltti. CNBC, 3 Ekim Çarşamba günü yaptığı açıklamada, milyarder yatırımcı BTC’nin 2018’deki 9 bin dolarlık engeli kırmasını beklemediğini söyledi.

Galaxy Digital Capital Management’ın CEO’su Mike Novogratz

Eski bir Wall Street yöneticisi olan Novogratz, New York’taki Economist Finance Disrupted konferansında; “Bu yıl 9 bin doları geçebileceğini düşünmüyorum” dedi.

Novogratz, şu anda düşüş gösteren fiyatları endüstrideki şirketlerin “sadece endüstrinin yanma oranını finanse etmek için” kripto para satılması eylemlerine bağladı. Bu şirketlerin geçen yılki “kripto patlamasından” elde edilen gelirleri “hiçbir yere yakın” kazanmadığını, bunun da maaşları ve işletme maliyetlerini karşılamak için zar zor yönetmekte olduklarını vurguladı.

Kasım ayında, kripto para birimi fiyatları fırladığında, Novogratz, Bitcoin’in 12 ay içinde 45.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etti.

Novogratz, 2018 yazında kripto paraların ve blok zincir teknolojisinin toplu olarak benimsenmesinin hala beş ila altı yıl sonra olduğunu belirten fikrini biraz değiştirdi ve birçok kurumun “önümüzdeki iki üç yıl içinde” endüstriye geleceğine olan inancını dile getirdi.

Bitcoin bu yıl sadece % 54 oranında düşerken, Ethereum ve Ripple gibi diğer para birimleri daha da fazla değer kaybetti.

Bir Cevap Yazın