Fransa’da Metaverse Akademi Kuruluyor

Özlem Özbek
fransa'da metaverse akademi kuruluyor 7
Bitlo

Karlı olmayı amaçlayan bir pazarın gücünden faydalanmak için adeta bir ekosistem arayışı içerisinde olan Meta, bir metaverse akademisinin lansmanını duyurdu. Söz konusu bu ücretsiz dijital akademi Simplon.co ağı ile ortak bir şekilde kendini gösterecek. 

Meta, metaverse’inin temellerini sağlamlaştırmak için çalışmalara devam ediyor. Facebook platformunun ana şirketinin sanal gerçekliğe ve meta veriye ayrılan kısmı için yalnızca 15 ay içerisinde 13 milyar dolardan daha fazla zararla geri dönemeyeceği dile getirilmelidir. Sonuç olarak değerlendirmek gerekirse Amerikan grubu, “İnternetin geleceği” olarak kabul edilen bu paralel dünyanın ortaya çıkmasına yardımcı olmak için izin veren büyük bir ekosistem oluşturmayı tercih ediyor. 

Bu durum özellikle de bu alanla ilgili yeni mesleklerin ortaya çıkması ve eğitimini kapsıyor. Bu anlamda ise, Kaliforniyalı firma, Simplon.co ücretsiz olarak digital okullar ağı ile ortak bir şekilde hazırlanan bir metaverse akademisinin lansmanından söz etti. Söz konusu bu girişim, Paris, Marsilya, Lyon ve Nice’de 2022 akademik yılının ilk aşamasından itibaren metaverse ve sürükleyici teknolojiler üzerine kurulmuş ücretsiz eğitim vermeyi hedefliyor. Bu konuda ise Meta; “Hedef, ilk pilot yıl için şehir ve sınıf başına yaklaşık yirmi öğrenci veya toplamda yaklaşık yüz kişi yetiştirmek olacaktır. Bunu diğer şehirler ve eğitim kursları takip edebilir” 

Diploma olmadan erişim sağlanan kurs iki aşamaya sahiptir. Üç ila altı ay boyunca devam eden ilki, öğrencilerin 12 ila 18 ay boyunca ortak bir şekilde şirketlerde bir iş çalışma programına dahil olmadan önce yoğun bir şekilde bireysel eğitim oturumundan faydalanmalarını sağlayacaktır. Program ilk olarak, iki meslek için beceri sağlamaya yönelik hareket edecek. Bunlar; sürükleyici teknolojilerde uzmanlaşmış tasarımcı ve ekipman bakım için destek yardım teknisyenidir. 

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin (btc) yılın en düşük seviyesini gördü - 13 haziran 2022 7 2

Bitcoin (BTC) Yılın En Düşük Seviyesini Gördü – 13 Haziran 2022

Sonraki Haber
hedera, stellar ve chronoly.io kripto paraları büyük potansiyele sahip 9 1

Hedera, Stellar ve Chronoly.io Kripto Paraları Büyük Potansiyele Sahip

İlgili Haberler