Ethereum’un Fiyatı Yükseldikçe Balina Girişleri Artıyor

Cem Yilmaz
ethereum’un fiyatı yükseldikçe balina girişleri artıyor adsiz tasarim 17
Bitlo

Ethereum’da yaşanan yükseliş balinaları da işin içine dahil ediyor. Ethereum geçtiğimiz günlerde 880 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşamıştı. Ethereum psikolojik sınır olan 1000 doların üzerinde kaldı ve fiyattaki yükselişin artmasıyla balinalar da giriş yapmaya başladı.

Birkaç aylık kademeli düşüşün ardından, 1.000-100.000 ETH içeren cüzdanlarının sayısı artıyor. Ethereum ağında yaşanacak birleştirme yaklaştıkça daha küçük ETH adreslerinin sayısı da artıyor.

Santiment verilerine göre, 1000 ila 100.000 ETH arasında tutan cüzdan sayısı, Mayıs ayında dibe vurduktan sonra son birkaç hafta içinde keskin bir artış yaşadı.

Pazar gününe kadar 131 yeni balina daha eklendi ve toplam sayı 6.666’nın üzerine çıktı.

Balina adresleri ve daha küçük adreslerin sayısı arttı. En az bir ETH tutan cüzdan sayısı 1,5 milyonun üzerine çıkarak yeni bir ATH seviyesini yükseltti. 100 veya daha fazla ETH tutan cüzdan sayısı, son 15 ayın en yüksek seviyesi olan 45.000’e ulaştı.

Birleştirme, yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin artmasının nedeni olarak gösterilebilir. Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçişi kripto endüstrisinde heyecanla bekleniyor.

CoinMarketCap verilerine göre Ethereum yazının yazıldığı esnada %9.35’lik bir yükseliş yaşayarak 1.478 $ fiyatından işlem görüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ripple kurucu ortağı jed mccaleb tüm xrp’lerini sattı! adsiz tasarim 16

Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb Tüm XRP’lerini Sattı!

Sonraki Haber
andorra’da dijital varlıklar yasası onaylandı! adsiz tasarim 18

Andorra’da Dijital Varlıklar Yasası Onaylandı!

İlgili Haberler