Ethereum Zorluk Bombası Ertelense de Benimsenmesi Devam Ediyor

Özlem Özbek
ethereum zorluk bombası ertelense de benimsenmesi devam ediyor 1
Bitlo

Merge öncesinde madencileri vazgeçirmek ve madencilik kar oranlarını düşürmek için tasarlanan zorluk bombası ertelenme kararı alındı. 

Zorluk bombası, Birleştirme’nin Konsensüs Katmanı (eski adıyla ETH 2.0 olarak biliniyordu) olma planları hazırlanırken 2016’da koda eklenen ağın bir özelliğidir. Ethereum ağ geliştiricileri, katmak 1 blok zinciri için heyecanla beklenen Merge yükseltmesin adım adım yaklaşırken, büyük bir engel olarak görülen zorluk bombasını erteleme kararı alındı. çekirdek geliştiricilerden Tim Beiko’ya göre ise 11 Haziran’da paylaşmış olduğu bir tweette, “tam bir gecikme ve dağıtım süresi seçmeden önce tüm sayıları sağlıklı bir şekilde kontrol ettiğimizden emin olmak” için gecikmeyi iki aya ayarladılar.

Zorluk bombası olarak tasarlanan bu sistem, ağ kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçerken ETH madencilik operasyonlarını fiziksel madencilik cihazlarını çalışır durumda tutmamak için bir caydırma amaçlı bir önlem olacak. Madencilerin ağ üzerinden işlem yaparken doğrulama zorluğu önemli miktarda artacağı için PoW madencileri için de kar oranı azaltılacaktır. Son noktaya gelindiğinde ise fiziksel madencilerin bir bloğu doğrulama imkanı neredeyse ortadan kalkacaktır.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
golden cross bull-bear cycle adsad

Golden Cross Bull-Bear Cycle

Sonraki Haber
bitcoin-analiz

Bitcoin (BTC) Kritik Eşiğin Altında

İlgili Haberler