Ethereum Yüzde 5 Yükseldi ! Ethereum Teknik Analizi!

Avatar
ethereum yüzde 5 yükseldi ! ethereum teknik analizi! ethereum
Bitlo

Amazon’un bilanço açıklamalarına paralel olarak vadeli endekslerde yukarı yönlü hareketlilik yaşanıyor. Vadeli endekslerdeki yükselişin, piyasalarda risk eğilimini artırması ile birlikte Bitcoin öncülüğünde kripto para piyasasında da pozitif hareketlilikler yaşanıyor. 

Öncü altcoin Ethereum yüzde 5 yükseliş yaşayarak Bitcoin’i geride bırakmış gözüküyor. Ethereum tarafındaki yukarı yönlü hareketliliğin hacim artışıyla devam etmesi altcoinler tarafında da yukarı yönlü momentumun ivme kazanmasına neden olabilir. 

ethereum yüzde 5 yükseldi ! ethereum teknik analizi! ethereum

Ethereum grafiğinde daha önce kırılan direnç çizgisi yukarı yönlü kırılarak tekrardan destek görevi görmeye başladı. 20 günlük hareketli ortalamanın yukarı yönlü kırılımı da hareketin hızlanmasına neden oldu. Ethereum tarafında kalıcı hareketlerin devam edebilmesi için 20 günlük hareketli ortalama üzerinde günlük kapanışların devam etmesi önemli olabilir. Bu seviye üzerinde günlük kapanışların devam etmesi durumunda 50 günlük hareketli ortalama seviyesine doğru yükseliş gerçekleşebilir. Ethereum tarafında kalıcı olarak yükseliş trendinin oluşumu için düşen kanalın yukarı yönlü kırılımı ve 50 günlük hareketli ortalamanın hacimli kırılımı önemli olabilir. 

Fiyatlarda bir geri çekilme yaşanması durumunda ise 2.630 dolar seviyelerine doğru geri çekilme yaşanabilir. Bu seviye önemli bir destek seviyesi olarak görev yapmakta olup, aşağı yönlü kırılmadığı sürece kanal içerisindeki hareketliliğin devam etmesi beklenebilir. 

MACD çizgisi sinyal çizgisini yukarı yönlü kırmış olup, histogramın pozitif bölgede genişlemeye devam etmesi yukarı yönlü momentumun ivme kazanmasına neden olabilir. RSI tarafında uzun süredir devam eden aşağı yönlü trend yukarı yönlü kırılmış olup, trend içerisine geri dönüş gerçekleşmediği sürece ivme kazanmı artabilir. 

Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum balinaları son 24 saatte en çok şu altcoinleri aldı

En Büyük 30. Ethereum Balinası Yatırımları Genişletiyor

Sonraki Haber
bir başka defi protokolü daha hacklendi: 1.9 milyon dolarlık kayıp

Kripto Para Cüzdanlarını Hedef Alan Kötü Amaçlı Yazılımlar Artıyor

İlgili Haberler