Ethereum Güncellemesi DeFi ve Stablecoinleri Etkileyecek mi?

Gülcan Uyanıker
ethereum güncellemesi defi ve stablecoinleri etkileyecek mi?
Bitlo

DappRadar tarafından yeni paylaşılan bir rapora göre, Ethereum’un hisse kanıtı ağına geçişi DeFi protokolleri ve blok zinciri ağında çalışan stablelcoinleri etkileyebilir.

Paylaşılan rapora göre stablecoin pazarı oldukça büyük ve Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde kullanımı önemli ölçüde artarak onları DeFi sektörünün ayrılmaz bir parçası haline getirdi.DappRadar, Ethereum güncellemesinin DeFi uygulamalarının çoğuna ev sahipliği yaptığı için stablecoinlerin sabitini etkileyebileceğini belirtti. 

15 Eylül tarihinde yapılması planlanan The Merge, Ethereum blok zincirinin PoW konsensüs mekanizmasından PoS’a geçişini sağlayacak.

Tether (USDT) ve Circle (USDC) gibi büyük stablecoin ihraççıları, güncellemeye destekte bulunacaklarını açıkladılar. Ancak, bazı topluluk üyelerinin bu planlı geçiş konusunda hala endişeleri bulunuyor.

Endişeli İsimler: MakerDAO ve Grayscale

Ethereum’daki en büyük merkezi olmayan stablecoinlerden biri olan DAI’nin yaratıcısı MakerDAO, Ethereum güncellemesi ile ortaya çıkabilecek birkaç soruna dikkat çekti.

Potansiyel sorunlarla ilgili olan bu tweet’e ek olarak, bunları nasıl çözmeyi planladıklarını da açıkladılar. Dikkat çekilen bazı sorunlar arasında negatif finansman, sürekli sözleşme geri alma, ağ kesintileri, tekrar saldırıları yer aldı.

MakerDAO’ya ek olarak, dijital varlık yatırım şirketi Grayscale, geçişin ERC-20 tokenlarını etkileyebileceğinden endişe duyduğunu da dile getirdi. Bu durum, ortaya çıkacak çatallanmalar sonucunda mümkün olabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dogecoin kurucusu billy markus’tan jackson palmer’e sert tepki!

Dogecoin Düşmeye Devam Ediyor! Ne Zaman Duracak?

Sonraki Haber
singapur’dan kripto yatırımcılara yeni kısıtlama!

Singapur’dan Kripto Yatırımcılarına Yeni Kısıtlama!

İlgili Haberler