Ethereum (ETH) Toparlanmaya Çalışıyor! ETH için Önemli Seviyeler Neler?

Özlem Özbek
ethereum (eth) toparlanmaya çalışıyor! eth için önemli seviyeler neler? 4
Bitlo

Kripto para piyasası FED faiz artırımı kararının açıklanmasının ardından toparlanmaya çalışıyor. Açıklamanın ardından pek çok altcoin günlük kazançlar sağladı. Ethereum 15 Haziran günü düşüşünü genişletmişti ancak şu anda ETH toparlanmak için uğraşıyor. Yükselişin istikrarlı olması için ETH’nin 1.280 doların üzerine çıkması gerekiyor. 

Fiyat şu anda 1.280 doların ve 100 saatlik bir basit hareketli ortalamanın da altından işlem görüyor.  Değerler yakın vadede 1.280 ve 1.300 doların üzerine çıkmadıkça düşüş yönü devam edecektir. 

Ethereum Temel Dirençle Karşı Karşıya Kaldı

Ethereum, 1.100 dolar seviyesinin altında önemli bir düşüş yaşadı. Bu rakamlar, birkaç ayın en düşük seviyesinde işlem görmeye sebep oldu ve neredeyse 1.000 dolarlık destek bölgesini test etmiş oldu. Rakamlar yukarı doğru ivme kazanmadan önce 1.013 şeklinde bir dib rakam oluşturdu. 1.120 dolar ve 1.150 dolar seviyelerinin üzerinde bir toparlanma durumu yaşandı. ETH’nin fiyatı, 1.546 dolardan 1.013 dolara düşüşün %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine kadar çıktı. Aynı zamanda, ETH/USD saatlik grafiğine bakıldığında ise 1.205 dolara yakın bir direnç göstererek büyük bir düşüş trendi için kırılma oldu. 

Ethereum tekrar düşer mi?

1.280 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde net bir seyir, yukarıya doğru ivme kazanacaktır. Bir sonraki büyük direnç ise 1.420 dolar seviyesine yakın olacaktır. Daha fazla kazanç sağlaması halinde direnç noktası 1.550 dolar şeklinde olabilir. Olumsuz bir durum karşısında ise, Ethereum 1.280 dolarlık direncin üzerine çıkmazsa, yeni bir düşüş dalgası da yaşanabilir. 

Teknik göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD şimdi yükseliş bölgesinde hız kaybediyor.

Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şimdi 50 seviyesinin üzerinde.

Ana Destek Seviyesi – 1,125 dolar

Ana Direnç Seviyesi – 1.280 dolar

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
three arrows capital yeni bir suçlamayla karşı karşıya 2

Three Arrows Capital Yeni Bir Suçlamayla Karşı Karşıya

Sonraki Haber
birleşik krallık bakanı

Birleşik Krallık Bakanı “Kripto Dostu Merkezler Kurmak İstiyoruz”

İlgili Haberler