Eski FED Başkanı’ndan Bitcoin Yorumu 

Cem Yilmaz
eski fed başkanı’ndan bitcoin yorumu  e scaled
Bitlo

Eski FED Başkanı Ben Bernanke, Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulundu. Eski FED Başkanı Bernanke’ye göre Bitcoin yasa dışı işlerde kullanılmaktadır.

2006-2014 yılları arasında ABD Merkez Bankası’nın iki dönem başkanlığını Ben Bernanke, FED başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca FED’in 2000’lerin sonundaki mali krize olan tepkisini denetlemişti.

Bernanke açıklamasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerlerinin çok volatil olduğunu ve her dakika değiştiğini söyleyerek, “Spekülatif bir varlık olarak başarılı oldular. İtibari paranın yerine geçmeyi planlayan kripto para birimleri bu anlamda başarılı olamadı.” ifadesini kullandı. Eski FED başkanı Bernanke açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin fiat paranın yerini alsaydı, yiyeceklerini satın almak için Bitcoin’lerinizi kullanabilirdiniz. Bitcoin çok pahalı ve bunu yapmak için çok uygunsuz olduğundan kimse Bitcoin ile yiyecek satın alamaz. Üstelik tüm bunlar temel bir ihtiyaç. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları günden güne radikal olarak değişiyor. Bu nedenle kripto para birimlerde bir istikrar da yok. Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin ana kullanımı çoğunlukla illegal işler. Bu nedenle gelecekte Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin alternatif para biçimi olacağını düşünmüyorum.”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin’de korku devam ediyor! btc

Bitcoin’de Korku Devam Ediyor!

Sonraki Haber
shib en çok ticareti yapılan token listesine tekrar girdi! ss

SHIB En Çok Ticareti Yapılan Token Listesine Tekrar Girdi!

İlgili Haberler