Enflasyonu Düşürme Yasası Onaylandı, Kriptolara Etkisi Nasıl Olur?

İpek Kulaksız
enflasyonu düşürme yasası onaylandı, kriptolara etkisi nasıl olur? 8 1
Bitlo

Dünyanın pek çok yerinde kripto para çalışmaları hızla devam ediyor olsa da, halen bir netlik kazanılmış değildir.

Konuyla ilgili olarak düzenlemeler yapanların en büyük korkusu olarak değerlendirilen düzenleyici arbitrajı ise, her geçen gün önemli boyutlarda ilerliyor. Ancak dünyada kripto paralarla ilgili henüz küresel bir yasa çıkmış değildir. Buna karşılık kısa bir süre önce ABD’deki Enflasyonu Düşürme Yasası, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in de oy vermesiyle çoğunluk sağlanmış oldu. Söz konusu bu yasanın dolaylı da olsa kripto dünyasına etki etmesi durumu yatırımcıların harekete geçmesine sebep oldu.

Enflasyon Odaklı Yasanın onaylanması, kriptoya nasıl etki edecek?

enflasyonu düşürme yasası onaylandı, kriptolara etkisi nasıl olur? 11 1

Kripto para dünyası artık önemli düzeyde genişlemiş durumdadır. Öyle ki, küresel piyasalar, FED açıklamaları ve enflasyon verileri gibi daha pek çok durum kripto paraların etkilenmesine sebep oluyor. Bu durumun arkasındaki en büyük sebeplerden biri de artık kriptoların sadece kısıtlı bir alan içerisinde kullanılan bir yatırım türü değil, büyük yatırı şirketleri ve yatırımcılar için alternatif olarak görülmesidir. Durum böyle olunca, enflasyon verilerinin ve enflasyon hakkında alınan önlemlerin de etki etmesi güçlü olarak görülüyor.

Uzmanların düşüncelerine göre ise bu noktada yeni çalışmaların kripto odaklı ya da pozitif etkilerinin de yakın dönem içerisinde görülmesi mümkündür. Özellikle Terra Luna’nın çökmesi, piyasaların olumsuz yönde kritik seviyeye gelmesine neden olmuştu. Piyasaların bu yasa ile beraber, bir kez daha düzene sokulmaya çalışılması, uzmanların belirttiği üzere Bitcoin öncelikli olmak üzere kripto piyasaları için de önemli bir detaydır.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
meta, instagram’daki nft desteğini 100’den fazla ülkeye genişletiyor

Meta, Instagram’daki NFT Desteğini 100’den Fazla Ülkeye Genişletiyor

Sonraki Haber
bankacılık devi morgan stanley kripto dünyasına mı hazırlanıyor?

Bankacılık Devi Morgan Stanley Kripto Dünyasına mı Hazırlanıyor?

İlgili Haberler