Elon Musk Twitter’ı Neden Satın Aldı?

Gülcan Uyanıker
elon musk twitter’ı neden satın aldı?
Bitlo

Elon Musk, Twitter’ı neden satın almak istediğini açıkladı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, TED konferansında Twitter’ı satın almak isteme konusundaki motivasyonu hakkında konuştu. Twitter’ı bir şehir meydanı ve ifade özgürlüğü alanı olarak nitelendirdi. Musk, platformun ifade özgürlüğünü kapsayıcı olması gerektiğini söyledi. Elon Musk konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Güçlü sezgisel anlayışım, maksimum düzeyde güvenilir ve geniş kapsamlı bir kamusal platforma sahip olmanın medeniyetin geleceği için kritik olduğu yönündedir. Twitter’da halka açık bir platform olarak ne kadar güven inşa edebilirsek, medeniyet riski o kadar az olacaktır.

Musk, Twitter algoritmasının açık kaynak olması gerektiğini bir kez daha vurguladı. Daha önce de bildirdiğimiz üzere Musk, söz konusu satın alma teklifiyle Twitter’ın öne çıkmadan önce açık kaynak olması gerektiği tartışmasını başlatmıştı.

Elon Musk, aynı şekilde Twitter’ın eleştirdiği konulardan biri olan spam ve dolandırıcılık botlarını da ortadan kaldırmak istediğini dile getirdi:

Gördüğüm her kripto dolandırıcılığı için bir Dogecoin’im olsaydı.

Musk, sosyal medyada tartışmalı konu hakkında da bir açıklama yaptı ve şirketi satın alacak paraya sahip olduğunu açıkça ortaya koydu:

Teknik olarak buna gücüm yetiyor. Ama bu para kazanmanın bir yolu değil. Ekonomi umurumda değil.

Daha önce bildirdiğimiz gibi Musk, Twitter hisselerinin %9,2’sini satın aldı. Ancak kısa bir süre sonra yönetim kuruluna katılmayacağını açıkladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ünlü yazar robert kiyosaki solana yatırımı yapıyor ee 1

Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Solana Yatırımı Yapıyor

Sonraki Haber
cardano kurucusu hoskinson’dan elon musk’a i̇şbirliği çağrısı!

Cardano Kurucusu Hoskinson’dan Elon Musk’a İşbirliği Çağrısı!

İlgili Haberler