El Salvador Maliye Bakanından Bitcoin ile İlgili Açıklama!

Cem Yilmaz
el salvador maliye bakanından bitcoin ile i̇lgili açıklama! adsiz tasarim 53
Bitlo

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın eylül ayında El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan etmişti. Bu süreçte her fırsatı değerlendiren El Salvador ülkesi Bitcoin topladı ve topladığı Bitcoinlerden zarar etti. 

Bitcoin’in fiyat olarak düşmesi El Salvador yetkililerine eleştiri olarak geri döndü bu süreçte. Bitcoin hareketi ile ilgili konuşan Maliye Bakanı Alejandro Zelaya “Bitcoin’i bırakma” yönündeki eleştirilere rağmen bu hamleyi savunmaya devam ediyor.

Zelaya konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Bu çok yeni bir teknoloji ve pek çok insan zaten tam olarak anlamadıklarını söylüyor. Yine de varlığını kanıtlamış ve gücü giderek artan bir olgu olduğunu söyleyebilirim. Önümüzdeki yıllarda benimsenmesi hızlanacaktır. Bir gecede sonuç alamazsınız. Zaman geçmeli. Gece fakir yatıp sabah zengin kalkamazsınız. İnsanların geçmişte web taleplerinden ve dijital şirketlerden nasıl korktuklarını hatırlayın ama bu durum şimdi böyle değil.

Yeni teknolojilere inandığı için geleneksel finansa olan inancını hala koruduğunu belirten Zelaya, Bitcoin’in faydalarını da sıraladı:

Bu yeni teknoloji, banka hesabı olmayanlar için bir banka haline geldi. Ülke zarar ediyor ama turizm gelirlerimiz ciddi anlamda arttı, ülkeye yatırımlar geldi diyenler var. Bu hayati bir geçiş dönemi olacak. Finansal yenilikleri takip etmemek bizim zararımıza olacaktır. Bunu yaparak El Salvador’a da çok ciddi bir fayda sağlıyoruz.

Bakan Zelaya, yaşanan zorluklara rağmen Bitcoin bono projesinin de arkasında olduklarını belirtti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇ran’da kripto madenciliği yasası değişti! adsiz tasarim 52

İran’da Kripto Madenciliği Yasası Değişti!

Sonraki Haber
ünlü analist capo bitcoin’in yeni bir dip aradığını düşünüyor! adsiz tasarim 54

Ünlü Analist Capo Bitcoin’in Yeni Bir Dip Aradığını Düşünüyor!

İlgili Haberler