El Salvador Başkanı Nayib Bukele’den “Yatırımlarınız Güvende” Mesajı

Özlem Özbek
el salvador başkanı nayib bukele’den
Bitlo

Bitcoin’i yasal para olarak kullanmayı kabul eden El Salvador’un Devlet Başkanı Nayip Bukele, Bitcoin yatırımlarına rahat bir nefes almaları için moral verdi ve çeşitli tavsiyelerde bulundu. 

Resmi Twitter hesabı üzerinden çeşitli açıklamalar yapan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’e yapılan yatırımların güvende olduğuna ve ayı piyasasının son bulmasının ardından başarılı karlar elde edileceğini belirtti.

Ek olarak Bukele yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Sizlere tavsiyem, grafiğe bakmayı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. Bitcoin’e yatırım yaptıysanız yatırımlarınız güvendedir ve ayı piyasasının ardından değeri büyük bir şekilde artış gösterecektir.

Geçtiğimi yılın eylül ayı içerisinde Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador, 2.301 Bitcoin satın alımı gerçekleştirmişti. El Salvador’un almış olduğu Bitcoin’lerden %50 oranında zarar ettiği belirtiliyor. El Salvador hükümetinin, 15-20 Mart tarihleri arasında Bitcoin (BTC) türünden 1 milyar dolarlık son derece büyük bir tahvil ihraç etmesi de bekleniyor.

Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, 22 Mart’ta konuyla ilgili olarak bir açıklama yapıp, Rusya-Ukrayna savaşına da atıfta bulunmuş ve bu şekilde bir hamlede bulunmak için de şu an uygun zamanının gelmediğini belirtti ve bu açıklamanın ardından henüz konuyla ilgili bir gelişme de yaşanmadı.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin ve altcoinler'de son durum 3

Bitcoin ve Altcoinler’de Son Durum

Sonraki Haber
bitcoin (btc) uzun vadeli yatırımcılarından geri adım 5 1

Bitcoin (BTC) Uzun Vadeli Yatırımcılarından Geri Adım

İlgili Haberler