ECB Yönetim Kurulu Üyesi: Kripto Para Değil Kripto Varlık

Gülcan Uyanıker
ecb yönetim kurulu üyesi: kripto para değil kripto varlık
Bitlo

Avrupa Birliği Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi aynı zamanda Banque de France başkanı ve Francois Villeroy de Galhau, Fransa’da gerçekleşen startup ve iş dünyasının biraraya geldiği Big2021 konferansında kripto paralar hakkında şöyle konuştu:

Enflasyonun 1 yıl içinde %2’nin altına düşmesini bekliyoruz. Mart 2020’de bambaşka bir yöne gittik. Hiçbir kamu yöneticisi bu durumu tahmin edemezdi. Sağlık ve ekonominin mâli kriz getirdiği bilinmeyen yerleri keşfetmeye devam ediyoruz. Kripto varlıklar da bunlardan bir tanesi… Regülsyonların bir an önce gelmesi ve adaptasyonun sağlanması gerekli.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron tarafından önümüzdeki yıl için merkez bankası başkanlığına aday gösterilen Francois Villeroy de Galhau, Eylül ayında yaptığı bir konuşmada da kripto paralar için “Kripto para diye bir şey yoktur. Onlar kripto varlıklar” açıklamasında bulunmuştu.

Avrupa Birliği Merkez Bankası yöneticisi Galhau ‘kripto varlıkları’ euroya bir tehdit olarak gördüğünü ve konuyla ilgili olarak sürekli regülasyon beklediğini dile getirdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitgo yöneticisi darren jordan'dan açıklama

BitGo Yöneticisi Darren Jordan’dan Açıklama

Sonraki Haber
jpmorgan'dan btc hakkında yorum

JPMorgan Bitcoin’in Yükselmesinin Üç Nedenini Açıkladı

İlgili Haberler