eBay Z Kuşağı İçin Kripto Ödemelerini Kabul Edecek mi?

Gülcan Uyanıker
ebay z kuşağı i̇çin kripto ödemelerini kabul edecek mi?
Bitlo

E-ticaret devi eBay, kripto para ödemelerini kabul etmeyi düşünmelerinin ana sebeplerinden birinin  Z kuşağına ve bin yıllık kullanıcılara hitap etmek olduğunu açıkladı.

Platformun genç kitleyi hedeflemek istediğini söyleyen eBay CEO’su Jami Lannone, ilerleyen zamanlarda farklı ve çarpıcı işlemlere odaklanacaklarını da sözlerine ekledi.

eBay, NFT’lerin dünya çapında artan popülaritesinden yararlanmak için geçtiğimiz yıl platformunda NFT ticaretini onayladı. Ancak, eBay şu anda kripto ödemelerine izin vermemektedir.

Jami Lannone konu ile ilgili şu şekilde konuştu:

Şu anda kripto kabul etmiyoruz. Ancak 10 Mart 2022 itibari ile tüm bu şeyleri, ödemeleri, reklamları ve odak kategorilerimizi daha derinlemesine inceleyeceğiz. eBay, ister fiziksel ister dijital olsun, insanların mal alışverişinde bulunduğu yer olacak.

Kripto Ödemelerine İzin Veren Şirketlerin Büyüyen Listesi

Kullanıcıların kripto ödemelerini kullanmasına izin veren ünlü isimlerden bazıları ödeme ağ geçidi PayPal, online perakendeci Overstock, tiyatro operatörü AMC, akış sitesi Twitch ve Tesla’dır.

Overstock, Bitcoin ödemelerini kabul ederken, daha önce Bitcoin ödemelerine izin veren ancak daha sonra çevresel nedenlerle bunları durduran Tesla, artık malları için ödeme olarak Dogecoin’i (DOGE) kabul ediyor.

Dünya çapında kripto para birimlerinin yaygın bir şekilde benimsenmesinin önündeki en büyük engel, dünyadaki ülkelerde uygun düzenlemelerin olmamasıdır. Kripto alanı, çeşitli ülkelerdeki yasaklardan belirli faaliyetlerdeki kısıtlamalara kadar birçok gelgitle karşı karşıya kaldı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
fed başkanı kripto para birimlerini

Fed Başkanı Kripto Para Birimlerini “Spekülasyon Aracı” Olarak Tanımladı

Sonraki Haber
ethereum balinası

Ethereum Balinası “Gimli” Hangi Altcoin’e Yatırım Yaptı?

İlgili Haberler