eBay Kripto ile Ödeme Alacak mı?

Cem Yilmaz
ebay kripto ile ödeme alacak mı? ööö
Bitlo

eBay, kripto paralar ile ödeme alma fikrini uzun yıllar düşünmüş olsa da şimdilerde kripto para ödemelerini seçeceğini ekliyor olabilir.

The Street tarafından yayınlanan bir raporda E-ticaret devi olan eBay’in, bu Mart ayında kripto para ödemelerini destekleyebileceğini açıkladı. Raporda, şirket CEO’su Jamie Iannone The Street’e e-ticaret platformunun Z kuşağı ve Y kuşağı için bir pazar yeri olmak istediğini söyledi. Iannone, alternatif ödeme seçeneklerinin daha genç müşterileri çekme konusunda yararlı olacağını düşünüyor.

“10 Mart’ta tüm bu şeyleri, ödemeleri, reklamları ve odak kategorilerini daha derinlemesine inceleyeceğiz.”

Şirketin CEO’su Jannone, eBay’in konuyla alakası olarak 10 Mart’ta bir duyuru yapabileceğini söyledi. “85 milyar dolarlık hacmi doğrudan platformumuz üzerinden yönettiğimiz ödemeleri yönetmeye geçişimizi tamamlıyoruz. Bu bize yeni ödeme şekilleri açma yeteneği verir. Google Pay ve Apple Pay’i açtık. İşte bu yüzden platformda almamız gereken diğer ödeme şekillerini değerlendirmeye devam ediyoruz. Şu anda platformda kripto para birimini kabul etmiyoruz.”

Anketlerden çıkan sonuçlara göre, Y kuşağının en kripto dostu demografi olma eğiliminde olduğunu gösteriyor. E-ticaret devi eBay’in de hedefi genç kuşakların alışkınlıklarına yönelik olduğundan bu anketin sonucunu eBay’in kabul edebileceğine dair yormak normal karşılanacaktır.

E-ticaret devi eBay, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında NFT’lerle uğraşmaya başlamasına rağmen, kripto para birimlerini tamamen kucaklamaktan şimdiye kadar uzak durdu. Eylül 1995’te kurulan şirket, Bitcoin’i kabul etme fikriyle ilk olarak, dünyanın ilk kripto para biriminin henüz olgunlaşma aşamasında olduğu 2013 yılında tanıştı.

eBay’in 2019’da kripto paraları kabul etmeye hazır olduğuna dair bazı söylentiler vardı ancak şirket bu söylentileri yalanladı. E-ticaret devi nihayet, yeni ortaya çıkan varlık sınıfına yönelik büyük spekülatif ilginin ortasında kripto ödemelerini etkinleştirmeyi düşündüğünü belirtti.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna’ya yapılan kripto bağışları artmaya devam ediyor!

Ukrayna’ya Yapılan Kripto Bağışları Artmaya Devam Ediyor!

Sonraki Haber
decentraland (mana), dünyanın en büyük sanal defilesine ev sahipliği yapacak!

Decentraland (MANA), Dünyanın En Büyük Sanal Defilesine Ev Sahipliği Yapacak!

İlgili Haberler