Dört Yılın Ardından Japonya’ya Kripto ATM’leri Geri Geldi

Özlem Özbek
dört yılın ardından japonya’ya kripto atm’leri geri geldi 19 1
Bitlo

Dört yılın ardından kripto para ATM’leri yeni ve gelişmiş haliyle Japonya’ya geliyor.

Pek çok ülkede yer alan kripto ATM’lerinin sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. Kripto para kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber ATM’lerin de satışında artış yaşanıyor. Gaia Co., Tokyo ve Osaka’da kripto ATM’leri kullanımına sunacağını bildirdi. 2027 yılına gelindiğinde kripto ATM’lerinin piyasa değerinin 472 milyon dolara çıkacağı aktarılıyor.

Japonya’ya kripto ATM’leri geliyor

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyen kripto ATM’leri yakın zamanda Japonya’da yerini alacak.

dört yılın ardından japonya’ya kripto atm’leri geri geldi 20

2014 yılında Coincheck’in 530 dolarlık bir hacklenmeyle karşı karşıya kalınca, Japonya 2018’den beri kripto ATM’lerini kullanmayı tercih etmiyordu. Dört yılın ardından Japonya merkezli borsa Gaia, ülkeye tekrar kripto ATM’lerini getiriyor.

ATM’ler öncelikle Tokyo ve Osaka’ya kurulacak. Ancak yaklaşık 12 aylık bir süreç içerisinde ülke genelinde 50 ATM daha kurulacağı bildirildi. Şirketin gelecek üç yıllık planı içerisinde 130 ATM’ye çıkarması yer alıyor. Yeni ATM’ler, kullanıcıların işlem başına maksimum 747 dolar veya 100.000 Japon yeni çekmesine ve günde maksimum olarak 2.243 dolar veya 300.000 yen çekmesine izin verecek. ATM’lerden sınırlı para çekme işlemi yapılmasının sebebi Kara Para Aklamayı Önleme (AML) yasasının bir parçası olmasıdır.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
piyasa düşerken shiba inu, bu i̇ki faktörle destekleniyor 16

Piyasa Düşerken Shiba Inu, Bu İki Faktörle Destekleniyor

Sonraki Haber
ark invest analistine göre, bitcoin yüzde 240 artış yaşayabilir! 23

Ark Invest Analistine Göre, Bitcoin Yüzde 240 Artış Yaşayabilir!

İlgili Haberler