Dolce & Gabbana Özel NFT Koleksiyonunu Polygon’da Başlatacak

Gülcan Uyanıker
dolce & gabbana özel nft koleksiyonunu polygon'da başlatacak
Bitlo

Lüks İtalyan markası Dolce & Gabbana (D&G), Polygon iş birliği ile birlikte NFT koleksiyonu başlatacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre, NFT’ler, Polygon NFT pazar yeri UNXD’de piyasaya sürülecek.

Dolce & Gabbana, Polygon’un NFT pazarı UNXD ile ortaklık kurarak NFT koleksiyonunu genişletiyor.

“DGFamily NFT topluluğu” olarak adlandırılan genişleme, UNXD’nin platformunu, DGFamily’nin “DGFamily Box” adı verilen bir geçiş yoluyla özel lüks ürünlerine erişme becerisine açılan kapı olarak kullanacak.

Venedik’ten ilham alan bu NFT koleksiyonu, dokuz parçalı bir sanat eseriyle dünyanın ilk couture NFT koleksiyonu olacak.

Koleksiyonun en ünlü parçasının yedi safir ve 142 pırlanta içeren dijital bir sanat eseri olan Doge Crown olduğu biliniyor. Koleksiyon, özel koleksiyonculara toplamda 5,5 milyon doların üzerinde satıldı ve Doge Crown 1,2 milyon doların üzerinde sattı.

Yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, D&G yöneticisi şunları söyledi;

“DGFamily, her zaman çalışma şeklimizin bir uzantısıdır, ancak dijital teknolojiyle genişlemiştir.”

D&G NFT, her bir parçanın farklı kutularda birden fazla tasarımına sahip olacak ve her kutudaki eşyalara farklı bir nadirlik kazandıracak ve ek bir ayrıcalık unsuru ekleyecektir. Farklı kutuların fiyatları henüz açıklanmamakla birlikte, hem Domenico Dolce hem de Stefano Gabbana, tedarikleriyle ilgili herhangi bir bilgiye ek olarak her bir kutudaki tüm öğeleri tasarlayacak.

Bununla birlikte, makul bir nadirlik sağlamak amacıyla şirket, 10.000’den az kutu olacağını ve fiyatların her düşüşten 1-2 hafta önce açıklanacağını söylüyor. Ayrıca yönetici ilk deneyimlerin gerçekten çok özel olacağını düşündüğünü de sözlerine ekliyor.

İlk planlanan D&G Family Box NFT, 26 Mart’ta UNXD’de gerçekleşecek ve satışlar, Polygon’un ölçeklendirme ağı aracılığıyla Wrapped ETH (wETH) olarak fiyatlandırılacak.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
gaziantep üniversitesi akademisyenleri metaverse'de buluştu gaun

Gaziantep Üniversitesi Akademisyenleri Metaverse’de Buluştu

Sonraki Haber
binance ukrayna’ya 10 milyon dolar bağış yaptı!

Binance Ukrayna’ya 10 Milyon Dolar Bağış Yaptı!

İlgili Haberler