Dogecoin Kurucusu, Shiba Inu Metaverse projesini Hedef Aldı!

Gülcan Uyanıker
dogecoin kurucusu, shiba inu metaverse projesini hedef aldı!
Bitlo

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, Shiba Inu’nun (SHIB) metaverse projesinin, ikinci en büyük meme kripto para biriminin arkasındaki geliştiriciler için yararsız bir para kazanma çabası olduğuna inandığını açıkladı.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, bir dizi tweet paylaşarak Shiba Inu’nun metaverse projesini sert bir şekilde eleştirdi. Twitter’da Tesla CEO’su Elon Musk ile sık sık yaptığı etkileşimlerle öne çıkan yazılım geliştiricisi, Ethereum ile sahte arazi satmanın kripto para biriminin faydasını artırmayacağını iddia ediyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Shiba Inu, ilk olarak Şubat ayı başlarında duyurulan metaverse projesinin ayrıntılarını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre dağıtımın ilk aşamasında, 10.000’den fazla arsa kullanıma sunulacak. Ekip, nötr bir kripto para birimi olduğu için fiyatlandırma noktasında Ethereum’u (ETH) seçtiğini iddia ediyor.

Markus, metaverse projesinin sadece daha fazla para kazanmak isteyen geliştiriciler için bir araç olduğunu iddia ediyor. Markus, ekibin sahte arazi satarak potansiyel olarak 300 milyon dolar toplayabileceğini tahmin ediyordu. Dogecoin kurucu ortağı ayrıca menkul kıymet düzenleyicilerinin Shiba Inu ekibinin arazi sahiplerinin pasif gelir elde etmesine izin verme planına itiraz edebileceği konusunda da uyardı.

Başlangıçta kendisini bir Dogecoin katili olarak konumlandıran Shiba Inu, geçen Ekim ayında orijinal meme coinin piyasa değerini geçmeyi başardı.

Bu arada, kıdemli kripto para birimi analisti Alex Krüger, metaverse arazisinin aslında son derece pahalı olduğunu çünkü sonsuz miktarlarda üretilebileceğini savunuyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
avrupa merkez bankası yetkilisinden açıklama: küçük dijital euro ödemeleri anonim olarak yapılabilir

Avrupa Merkez Bankası Yetkilisinden Açıklama: Küçük Dijital Euro Ödemeleri Anonim Olarak Yapılabilir

Sonraki Haber
mimar sinan’ın eserleri metaverse’de mm

Mimar Sinan’ın Eserleri Metaverse’de

İlgili Haberler