DBS Bank, Kripto Para Desteğine Devam Ediyor

İpek Kulaksız
dbs bank, kripto para desteğine devam ediyor dbs bank kripto para destegine devam ediyor
Bitlo

Singapur merkezli lider marka DBS Bank, kripto para sektörüyle yakından ilgilendiğini bildirdi.

DBS Bank, kripto sektörünün ayı piyasası döneminde olmasına rağmen müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kripto para birimlerini desteklediğini duyurdu.

DBS’den kripto paralara destek

Kripto piyasalarının olumsuz seyirde hareket etmesi pek çok kurum ve kişiyi tedirgin ediyor olsa da, Singapur merkezli dev banka desteğini artmayı planlıyor. DBS’nin CEO’su Piyush Gupta, kripto para piyasasında yaşanan gerilemenin önüne geçmek için şirketlerin yanı sıra finansal kurumların da perakende yatırımcılar için kripto varlık ticareti gibi ürünler sunması gerektiğini söylüyor.

Şu an için bankanın borsada 1.000’den az üyesi olduğunu söyleyen Gupta, yakın zaman içerisinde özel bankalar, akredite yatırımcılar, diğer borsalar ve fonlarda olmak üzere Asya’daki 300.000 zengin kullanıcısına DBS mobil bankacılık üzerinden hizmet verilmeye başlanacağını bildirdi. Bunların yanı sıra Gupta şunları ifade etti;

“Bir yandan küresel bir kripto merkezi olmak istiyoruz. Öte yandan, bu spekülatif varlık sınıfıyla yerli nüfusumuzun yanmasından da çok endişeliyiz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
yeni başbakan liz truss, kripto paralar hakkında ne düşünüyor? yeni basbakan liz truss kripto paralar hakkinda ne düsünüyor

Yeni Başbakan Liz Truss, Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

Sonraki Haber
analist michaël van de poppe:

Analist Michaël van de Poppe: “Eylül, Bu Altcoinlerin Ayı Olacak!”

İlgili Haberler