CryptoQuant

Cem Yilmaz
cryptoquant on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimize LookIntoBitcoin sitemizle giriş yapmıştık ve ardından en büyük on-chain platformlarından Glassnode Studio’yu incelemiştik. En son ise IntoTheBlock on-chain sitemizdeki indikatörlerimizi inceledik. Bu yazı ile birlikte CryptoQuant platformunu inceleyip, hangi indikatörler var bizlere ne gibi faydalar sağlayabilecek onlara bakacağız.

On-Chain verileri ile ilgili bilgi paylaşan birçok platform vardır, şimdi ise CryptoQuant web sitesine giriş yapacağız.

cryptoquant ekran resmi 2022 04 13 16.02.01

Platforma girdiğinizde böyle bir arayüz karşılamaktadır. Platforma giriş yapabilmek için Sign Up seçeneğine tıklayarak öncelikle üyelik kaydınızı gerçekleştirmelisiniz. Sonrasında mailinizi onaylayıp hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranımız karşılamaktadır.

Platformda görüldüğü üzere sol üst köşede Bitcoin yazmaktadır. Platformda Bitcoin, Ethereum, Stabil kripto paralar, Platformlar, Web3 projeleri, Merkeziyetsiz borsalar (DEX), NFT, Gaming, Meme gibi alt başlıklar yer almıştır. Böylelikle Web3 projeleriyle ilgili bir kripto parayı incelemek veya bir kripto paranın hangi kategoriye girdiğini öğrenmek istiyorsak bu kısımdan inceleyebiliriz.

Bitcoin ekranına dönecek olursak görüldüğü üzere birçok metrik yer almaktadır. Outflows Inflows gibi konuları IntoTheBlock web sitesi üzerinden daha önce konuşmuştuk. Hatırlanacağı üzere cüzdanlardan borsalara giriş yapılırsa fiyatın düşmesine, borsalardan cüzdanlara giden ve dolaşımdan kaldırılan paralar ise fiyatın artmasına yol açmaktaydı. 

CryptoQuant’ın güzel bir özelliğinden bahsedip bu başlangıç yazısını sonlandırabiliriz. 

Eğer CryptoQuant üzerinden bir metriği beğendiyseniz ve kayıtlı olarak kalmasını, kolayca takip etmek gibi bir fayda sunmaktadır. 

Bir örnek yaparak bitirelim.

cryptoquant ekran resmi 2022 04 13 16.37.43

Beğendiğiniz bir indikatöre giriş yaptıktan sonra Add to Dashboard seçeneğine tıklayarak menüde yer alan Dashboard seçeneğine tıklayınca indikatörünüze ulaşabileceksiniz.

Serimizin bu yazısında CryptoQuant ile ilgili kısa bir giriş yaptık. Bir sonraki yazımızda indikatörleri incelemeye başlayacağız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu geliştiricilerinden yeni proje

Shiberse Platformunda Arazi Satışları Başladı

Sonraki Haber
miners' position index on chain analizi

Miners’ Position Index

İlgili Haberler