Çöküşün Habercisinden Yeni Tahmin! “Alım Zamanı”

Özlem Özbek
çöküşün habercisinden yeni tahmin!
Bitlo

Twitter’da “Dave the Wave” adıyla bilinen ünlü analist, mayıs ayında başlayan büyük çöküşün habercisi olmuştu.

Dave he Wave bir kez daha tahminde bulundu ve lider kripto paranın büyük bir logaritmik büyüme dalgası içerisinde bulunduğunu ve şu an satış değil alış zamanı olduğunu aktardı. Düşüş hakkında pek çok yorum ve öngörü paylaşılırken, Bitcoin dün gece geç saatlerde 19.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Twitter takipçileriyle sık sık yorumlarını paylaşan analist, yeni tweet’inde şu an “satış değil alış zamanı” olduğunu bildirdi.

Şu an alış zamanı

çöküşün habercisinden yeni tahmin!

Dave he Wave adlı analist, Bitcoin’in şu anda logaritmik bir eğrisi (LGC) oluşturduğunu ve şu anki rakamların dip seviyesini test ettiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Bitcoin’de LGC modelinin tam bir denemesi yaşanıyor. Genişlemiş bir zirve olduğu gibi geniş bi de dip var. Bakıldığında ikisinin de süresi yaklaşık 13 hafta sürüyor. 4 yıldır iyi çalışan bu modele baktığımızda şu anda satış değil alım zamanı olduğunu söyleyebilirim. İnsanlar zirve seviyedeyken bu modeli reddediyordu. Bu durum dip seviyedeyken oluşan depresyon haliyle ciddi şekilde uyuşuyor”

Mayıs ayında Terra LUNA’nın çökmesiyle, kripto piyasaları adeta domino etkisiyle dağılmaya başladı. Özellikle Bitcoin büyük kayıplar yaşadı ve hatta geçtiğimiz aylarda 17 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu durum karşısında pek çok analist, 12-13 bin dolar seviyelerinin geleceğini söylerken, bazıları ise bu rakamların dip seviyesini temsil ettiğini düşünüyor. Bitcoin şu anda, 19,196 dolardan işlem görmektedir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitloya social trading özelliği geliyor

Bitlo’ya Social Trading Özelliği Geliyor!

Sonraki Haber
kripto dolandırıcıları, apple'ın etkinliğini fırsat bildi! kripto dolandiricilari applein etkinligini firsat bildi1

Kripto Dolandırıcıları, Apple’ın Etkinliğini Fırsat Bildi!

İlgili Haberler