Bulls and Bears

Cem Yilmaz
bulls and bears on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde sıradaki konuşacağımız konu Bulls and Bears. Bir önceki yazımızda Outflows hakkında konuşmuştuk. Bulls and Bears bizlere boğaların mı yoksa ayıların mı daha üstün olduğunu görmek açısından fayda sağlayan bir indikatördür.

bulls and bears ekran resmi 2022 04 11 17.32.22

Bugün 11 Nisan 2022 ve hareketli geçen bir geçtiğimiz haftayı geride bıraktık. Ayıların mı baskın boğaların mı daha baskın olduğuna birlikte bakalım.

IntoTheBlock sitemize giriş yapıp bu ekrana geldikten sonra solda bulunan Financial butonuna tıklayıp Bulls and Bears’ı tıklamamız gerekmektedir. Bu ekrana nasıl gelineceği konusunda sorun yaşıyorsanız Global In/Out of the money yazısından faydalanabilirsiniz.

İndikatörümüzü tanıma aşamasına geçebiliriz.

bulls and bears ekran resmi 2022 04 11 17.36.38

İndikatörümüzün görüntüsü böyledir. Burada tüm zamanlardan 1 haftaya kadar olan geçmişteki süreci inceleyebiliriz. İndikatörün nasıl kullanılacağına geçmeden önce boğadan veya ayıdan kasıt nedir, ne anlatılmak istenir ona bir bakalım.

Boğadan kasıt bir coinin son 24 saatteki işlem hacminin %1’inden fazlasını satın alan adresler, ayıdan kastedilen ise satan adreslerin fazla olmasıdır. 

İndikatörün kullanımına geçecek olursak; burada bir kazanma durumu söz konusu. Bir gün kapanışından sonra o günü ayıların mı boğaların mı kazandığını söyleyebiliriz. Günün berabere bitme ihtimali de var tabi.

bulls and bears ekran resmi 2022 04 11 17.40.33

10 Nisan 2022 tarihinde ne olmuş ile başlarsak boğaların 4 ayıların 4 olduğunu yani berabere biten bir gün olduğunu söyleyebiliriz. Son 1 hafta içerisinde boğalar ve ayılar berabere kalmış olduğundan grafiğimizi biraz daha genişletip ve berabere bitmeyen bir güne bakalım.

bulls and bears ekran resmi 2022 04 11 17.43.19

Görüldüğü üzere 8 Mart 2022 tarihinde satışların daha fazla olduğunu ve 8 Mart 2022 tarihini ayıların kazandığını söyleyebiliriz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tabut dansı videosu nft olarak 1 milyon dolara alıcı buldu 23

Tabut Dansı Videosu NFT Olarak 1 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Sonraki Haber
uniswap labs’tan web3 yatırımları i̇çin yeni bir girişim!

Uniswap Labs’tan Web3 Yatırımları İçin Yeni Bir Girişim!

İlgili Haberler