Bugün Açıklanacak ABD Enflasyon Verilerinden Sonra Bitcoin 15 Bin Doları Görebilir

Özlem Özbek
bugün açıklanacak abd enflasyon verilerinden sonra bitcoin 15 bin doları görebilir 1
Bitlo

Bugün içerisinde açıklanacak ABD enflasyon verilerinin kripto para dünyasında önemli dalgalanmalara sebep olması öngörülüyor. Tahminlere göre Bitcoin (BTC)’de bu süreçte düşüş yaşayabilir. 

Bitcoin, bir ayı aşkın bir süredir 30.000 dolar civarında işlem görüyordu. Rakamın 32.000 doların üzerine çıkma hareketlerine karşı direnç gösteriliyor olsa da, tüccarlar BTC’nin 28.000 doların altına düşmesine de izin vermek konusunda çekimser kalıyor. 

BTC, değişen enflasyon verileri karşısında ne durumda olacak?

Konuyla ilgili olarak genel fikirler, BTC için iki ana senaryo oluşturuyor. Söz konusu ve değerler beklentilerin altında gelirse, enflasyonda bir soğumanın olduğuna dair göstergeler üzerinden token için bir rahatlama durumu yaşanabilir. BTC, kısa bir süre de olsa 32.000 doların üzerine çıkabilir. Fakat ABD enflasyon verilerinin daha yüksek gelmesi halinde BTC keskin bir şekilde düşüşe geçebilir. Enflasyon verilerinin yüksek olması, federal rezerv oranlarını daha da artırmanın bir işareti olarak düşünüldüğünde yüksek bir okuma söz konusu olabilir ve riskten kaçınma hamlesi gerçekleşebilir. 

BTC ne kadar düşüş yaşayabilir?

Teknik değerlere bakıldığında, BTC’nin şu an için azalan bir üçgen modelinde seyrettiği görülüyor. Bu durum, kazançtan ziyade yakın zamanda bir kaybın olacağını düşündürüyor. Kripto para analistlerinden @MarkYusko, BTC’nin bu modelin ne kadar uzun süre bu şekilde varlığını sürdürürse, BTC halihazırdaki seviyesinden %50 düşüş yaşayarak 15.000$’a düşme olasılığı ile, kötü bir senaryonun gerçekleşebileceğini belirtiyor.

 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin investor tool adsad

Bitcoin Investor Tool

Sonraki Haber
trt uluslararası metaverse ve yayıncılık forumu bugün başladı

TRT Uluslararası Metaverse ve Yayıncılık Forumu Bugün Başladı

İlgili Haberler