Borsalardan Bitcoin Çıkışı mı Oluyor?

Cem Yilmaz
borsalardan bitcoin çıkışı mı oluyor? nm
Bitlo

Son zamanlarda Bitcoin 35 bin dolar 45 bin dolar arasında bir görüntü çiziyor. 33 bin dolara düştüğü 47 bin dolara çıktığı da olduğu bu süreçte şu anda piyasanın hangi yöne gideceği konusunda bir bilinmezlik söz konusu. Bu noktada on-chain verilerinden ilginç bilgiler geliyor.

On-Chain veri firması CryptoQuant’ın verilerine göre 30 bin Bitcoin borsalardan çıktı. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise bu konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“Başkanlık kararnamesi herhangi bir engel oluşturmadığı için kurumsal alımlar tekrar gündeme gelebilir” oldu.

Bir kullanıcının Ki Young Ju’ya emin olup olmadığını ve bu transferlerin soğuk cüzdanlara dahili bir transfer olabileceğini söyledi.

“Bazı Bitcoinler soğuk cüzdanlara gitti, ancak büyük bir miktar gibi görünmüyor. Bu tür işlemler, Coinbase çok önemli miktarda Bitcoin taşımak istediğinde gerçekleşir. Muhtemelen kurumsal şirketlerden gelen talepler üzerine OTC anlaşmalarında kullanılmak üzere Coinbase saklama cüzdanlarına gitti.” ifadelerinde bulundu.

Peki borsalardan cüzdanlara Bitcoin gönderilmesi ne anlama gelmektedir, fiyata ne gibi etki yapmaktadır. On-Chain Analizi serimizde bunu konuşmuştuk. Bu olumlu bir harekettir, dolaşımdaki Bitcoin sayısı azaltılarak fiyatın artmasına sebep olmaktadır. Kısa vadede satmayı düşünmeyen yatırımcıları ifade etmektedir. Tam tersi durumda ise cüzdanlardan borsalara transferler başladığında bu satışı ifade etmektedir. Fiyatın düşüş yaşama ihtimali oldukça fazladır. 

CoinMarketCap verilerine göre haberin yazıldığı esnada Bitcoin %2,45 düşüş yaşayarak 40.310 $’dan işlem görmektedir. En büyük kripto para son bir haftada ise %7.45 düşüş yaşamıştır.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
amazon ceo’sundan açıklama: kripto para dünyası büyüyecek!

Amazon CEO’sundan Açıklama: Kripto Para Dünyası Büyüyecek!

Sonraki Haber
terraform labs’tan luna foundation’a 10 milyon luna!

Terraform Labs’tan Luna Foundation’a 10 Milyon Luna!

İlgili Haberler