Bitcoin’de Kritik Seviye! “20.000 Dolara” Tutunmaya Çalışıyor

Özlem Özbek
bitcoin'de kritik seviye!
Bitlo

Baskılanmaya devam eden kripto para piyasaları son günlerde toparlanmaya çalışıyor.

Özellikle lider kripto para Bitcoin, 20.800 olarak belirlenen kritik desteğini kaybetti ve şimdi 20 bin doların altına gerilememek için çabalıyor. Geçtiğimiz haftalarda lider kripto para Bitcoin, 10 ağustos günü sert bir satış yaşamadan önce 21.800 dolar seviyesine çıkmayı başarmıştı.

FED’in sert duruşu ve yükselen enflasyon oranı yatırımcılar üzerinde baskı kurmaya devam ederken Bitcoin, 20.500 ile haftanın en düşük seviyesi olan 19.500 dolar seviyesi arasında yoluna devam ediyor.

Bitcoin ne yönde ilerliyor?

bitcoin'de kritik seviye!

Analiz firması Glassnode tarafından yapılan değerlendirmelere göre kripto para piyasaları ciddi anlamda baskılanmakta ve Bitcoin bulunduğu seviyeye zor tutunmuş haldedir. Raporda yer alan bilgilere göre Bitcoin yatırımcıları günde yaklaşık olarak 220 milyon net zarar gerçekleştirerek hala kayıp yaşamaya devam etmektedir.

Ancak şu anki durum, multi-milyarlık kapitülasyon olaylarına göre olumlu yönde ilerleyiş olduğunu gösteriyor. Ancak SOPR metriği incelendiğinde işlerin pek de kolay ilerlemediğini görmek mümkündür. SOPR, kullanıcıların harcanana varlıklardaki ortalama kar veya zararı birden fazla yöntemle ayırt etmelerine yardımcı olmaktadır.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
güney kore metaverse yasası neleri kapsıyor? güney kore metaverse yasasi neleri kapsiyor

Güney Kore Metaverse Yasası Neleri Kapsıyor?

Sonraki Haber
justin sun, merge öncesi 20.633 ethereum aldı! 18

Justin Sun, Merge Öncesi 20.633 Ethereum Aldı!

İlgili Haberler