Bitcoin, Uzun Süren Hareketli Günlerin Ardından Toparlanmayı Sürdürüyor

İpek Kulaksız
bitcoin, uzun süren hareketli günlerin ardından toparlanmayı sürdürüyor 1 32
Bitlo

Bitcoin, uzun süren hareketli günlerin ardından toparlanma yolunda ilerliyor. Son 7 günde %13’lük bir yükselişle 24 bin dolar seviyelerin çıkmıştı.

50 gün boyunca devam eden hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başaran Bitcoin (BTC), şu anda 23,242 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’deki bu tutunma hareketi, analistlerin ve uzmanların yükselme yönünde olduğunu düşünmelerine sebep oldu.

Yeni hedef 28 bin dolar

2021 yılının Mayıs ayında yaşanan düşüşün artından Bitcoin, bugünlerde olduğu gibi 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarak 69 bin seviyelerine kadar yükselmişti. BTC bu şekilde, 42.000 dolar dolar seviyelerinde kırdığı hareketli ortalamanın ilk kez üstünde seyretmeyi başarmıştı. Şu ana bakıldığında ise 22.000 dolar direncini kırmayı başaran BTC’nin, bir sonraki hedefi 28 bin dolar olarak değerlendirildi.

Bitcoin’in saatlik grafikteki dirençleri; 23.300 ve 24.200 dolar şeklinde belirtilirken, günlük grafikte ise 25.600 ve 28 bin dolar seviyeleri seyrediyor. Saatlik grafikteki destek seviyeleri ise 22.300 ve 21.600 dolar şeklinde belirtilen BTC’nin güncel olarak en güçlü desteği 19.000 dolardır. Bir önceki ayı sezonundaki süreç incelendiğinde, BTC’nin 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığını, 5 gün boyunca bu şekilde ilerlediğini ancak sonra sert bir şekilde düştüğü bilgisini elde etmek mümkündür. Önümüzdeki hafta açıklanacak FED kararının ardından bu şekilde bir durum yaşanabilir.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tayvan, kredi kartıyla kripto varlık alma i̇şlemlerini durdurdu adsiz tasarim 2

Tayvan, Kredi Kartıyla Kripto Varlık Alma İşlemlerini Durdurdu

Sonraki Haber
bitcoin, ethereum ve altcoin'ler kırmızı rengi geride bıraktı 4 4

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’ler Kırmızı Rengi Geride Bıraktı

İlgili Haberler