Bitcoin Son 6 Günün En Düşük Seviyesinde!

İpek Kulaksız
bitcoin son 6 günün en düşük seviyesinde! 33
Bitlo

Geçen haftaki yükselişin ardından bu hafta kripto para piyasasına yine düşüş hakim oldu. Kripto para piyasa değeri günlük olarak yaklaşık tam 50 milyar dolar düştü.

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 23.000 dolar sevilerinde değişkenlik gösterirken, haftaya 6 günün en düşük seviyesiyle başladı. BTC’nin yanı sıra altcoinlerde de ciddi düşüş yaşandı ve ETH, SOL ve MATIC‘in %5’ten fazla geriledi.

BTC, 20.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor

Geçtiğimiz Çarşamba günü BTC 24.000 doların üzerine çıkarak son 50 günlük en yüksek rakamını görmüştü. Ancak durum pek de uzun sürmedi. Tesla’nın BTC varlıklarını sattığını duyurmasının ardından lider kripto para birimi bir günde yaklaşık 2.000 doların üzerinde kayıp yaşadı. Bu düşüsün ardından haftayı 23.000 dolar gibi rakamlarda kapattı. Düşüşün devam etmesiyle Bitcoin son 6 günün en düşük seviyesini gördü. Bitcoin 20 bin doların üzerinde tutunmaya çalışırken piyasa değeri ise 420 milyar kadar geriledi.

Altcoinler de kırmızıya büründü

bitcoin son 6 günün en düşük seviyesinde! 32

Tıpkı Bitcoin gibi altcoinler de geçtiğimiz hafta yükselmesiyle gündemdeydi ancak bu haftaya gelindiğinde altcoinlere de kırmızı rengi hakim oldu. İkinci en büyük kripto para Ethereum (ETC), 1.000 dolar seviyelerinden 1.600 dolara kadar yükselerek etkileyici bir performans sergilemişti. Ancak bugün yaşanan düşüşle beraber 1.500 dolar seviyesinden seyretmeye başladı.

Solana (SOL) ve Polygon (MATIC)’da benzer düşüşler yaşadı ve SOL 40 doların altına inerken, MATIC ise 0.8 doların altında. BNB, Ripple, Cardano, Dogecoin, Polkadot ve Shiba Inu’da kırmızının hakim olduğu altcoinlerden oldu.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
teddy yatırımcıları rug pull şokuyla karşı karşıya kaldı 29

TEDDY Yatırımcıları Rug Pull Şokuyla Karşı Karşıya Kaldı

Sonraki Haber

Türk Lirası Coin Nedir? Nasıl Alınır?

İlgili Haberler