Bitcoin Neden Düşüşe Geçti?

Özlem Özbek
bitcoin neden düşüşe geçti? 5
Bitlo

Kripto para dünyası son dönemler içerisinde ciddi düşüşler ile karşı karşıya kalıyor. Son 24 saatlik değerlere bakıldığında %8’e yakın bir düşüşle rakamlar, 25.177’ye kadar geriledi. 

Diğer kripto para birimleri de bununla bağlantılı olarak düşüş yaşamaya başladı. Geçtiğimiz 7 günlük süreç içerisinde ise yapılan değerlendirmelere göre en önemli kripto paralar %20 ila %35 arasında değişerek düşüş yaşadı. Bu duruma sebep olarak ise pek çok yorumcu, küresel enflasyonun her geçen gün artması, kripto para piyasasının ayı sezonu yaşıyor olması, Terra olayının ardından kripto paralara duyulan güvenin azalması ve en son yaşanan Celsius olayları olarak görülmektedir. 

Bitcoin Yükselir Mi?

Yaklaşık olarak 8 aylık bir düşüş süreci içerisinde olan kripto paralar pek çok analist ve yorumcu bu dönemin son bulduğunu söylüyor. Aynı zamanda aşırı alım ve satım bölgelerini gösteren RSI’ın düşük olduğu ve bu seviyelerde yükseliş sezonları içerisine girdiğini düşünen kişilerde oldukça fazla. 

Bir önceki sezon içerisinde %80’den daha fazla düşüş yaşayan Bitcoin, şu an için o kadar düşük seviyelere inmedi. Fakat güncel RSI seviyesi, 2015 Ağustos- 2017 Aralık arasında yaşanan yükselişin yaşandığı RSI seviyesine ve 2019 yılının ilk aylarından 2021 yılının başlarına kadar devam eden yükseliş döneminin başladığı RSI seviyesine oldukça yakınlardadır. 

Şu an 24,660.60 dolar seviyesinde bulunan Bitcoin, yılın ilk aylarından bu yana %50’ye kadar bir düşüş yaşadı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
celsius, para çekim ve transfer i̇şlemlerine i̇zin vermiyor 4 1

Celsius, Para Çekim ve Transfer İşlemlerine İzin Vermiyor

Sonraki Haber
ethereum kurucu ortağı buterin metaverse hakkında ne düşünüyor?

Ethereum Kurucu Ortağı Buterin Metaverse Hakkında Ne Düşünüyor?

İlgili Haberler