Bitcoin Mayer Multiple Bands

Cem Yilmaz
bitcoin mayer multiple bands on chain analizi
Bitlo

Bir önceki yazımızda Checkonchain platformunu incelemiş ve 3 adet kripto para ile ilgili on-chain verileri sunduğunu ifade etmiştik. Bu kripto paralar Bitcoin, Decred ve Monero idi. 

Bu yazımızda Bitcoin Mayer Multiple Bands on-chain verisini konuşacağız. Sitemize giriş yaptıktan sonra Bitcoin Metrics bölümünden Mayer Multiple’ı seçerek indikatöre erişim sağlayabilmekteyiz.

bitcoin mayer multiple bands ekran resmi 2022 06 06 12.59.27

Böyle bir görüntü ile karşılaşmaktayız. 200 günlük hareketli ortalama esas alınarak oluşturulmuş bir indikatördür. Sağ tarafta yer alan Mayer Multiple ve Strong Sell arasındaki kısım alt tarafta yer alan grafiğimizi oluşturmaktadır. 

Strong Buy ile Buy Price kısmı ise grafiğimizin üst tarafını oluşturmaktadır. Grafikte görüldüğü gibi 200 günlük hareketli ortalama ve güçlü alım ve güçlü satış sinyalleri bizler için uzun vadeli yatırımlarda kullanabileceğimiz göstergelerdir.

Geçmiş grafiklere baktığımızda en dip ve en tepe noktaları belirlerken uzun vadeli olarak iyi çalıştığını söylemek oldukça mümkün. Son yıllarda strong sell kısımlarına ulaşmasa da bu noktalarda da ani düşüşlere karşı stoplu takip etmek oldukça fayda sağlayacaktır.

Güncel grafiği ele alırsak;

bitcoin mayer multiple bands ekran resmi 2022 06 06 12.33.30

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 24.500 $ seviyelerine düşüş yaşaması Mayıs 2022’deki dip çizgiye ulaştığını ifade etmektedir. Şu anda Bitcoin strong buy ile buy çizgileri arasında yer almaktadır.

On-Chain Analizi serimizde bir önceki yazı olan Checkonchain’e ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ankara büyükşehir belediyesi, metaverse eğitimi verileceğini duyurdu! rp

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Metaverse Eğitimi Verileceğini Duyurdu!

Sonraki Haber
göbekli tepe’de metaverse panelleri!

Göbekli Tepe’de Metaverse Panelleri!

İlgili Haberler