Bitcoin Madencilik Devi Core Scientific, 2 Bin BTC Sattı!

Özlem Özbek
bitcoin madencilik devi core scientific, 2 bin btc sattı! 23 1
Bitlo

Haziran ayında 7202 Bitcoin (BTC) satışı yapmasıyla gündeme gelen madencilik şirketi Core Scientific, Temmuz ayında da 1975 BTC satışı yaptığını açıkladı.

Bitcoin madenciliği şirketi BTC satışlarından 44 milyon dolar gelir sağladığını söylerken satış ortalamasının ise yaklaşık 22 bin dolar civarında olduğunu belirtti. Terra LUNA’nın çökmesinin ardından pek çok madencilik şirketi ellerindeki Bitcoin’leri satmaya başladı. Uzun bir süre elindeki Bitcoinleri satmadan devam eden Core Scientific adlı şirket, yüksek rakamlardan satmadığı BTC’lerini daha düşük rakamlardan satmak zorunda kaldı.

bitcoin madencilik devi core scientific, 2 bin btc sattı! 26 1

7202 BTC ile başlayan süreç artarak devam etti

Haziran’da 7202 BTC satışı yaptığını açıklayan Core Scientific, temmuz ayında ise 1975 adet BTC satışı gerçekleştirdi. Açıklamalar resmi kanallar üzerinden yapılırken, şirket 44 bin dolarlık bir gelir sağladığını bildirdi. Şu anda şirketin elinde 1205 adet BTC ile 83 milyon dolarlık nakit kaldığı aktarıldı.

Satışlar devam edecek

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalara göre satışlardan alınan paranın, veri merkezinin geliştirilmesi için Bitmain şirketine verilen 100 bin ASIC cihaz siparişinin ödemesinde kullanacağı aktarıldı. Şirket, büyümek için gerekli olan sermaye, likidite sağlamak, operasyon harcamalarını karşılayabilmek ve borçların ödenmesi için ilerleyen zamanlarda BTC satışlarına devam edeceğini bildirdi.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
abd’li kripto para yartırımcılarının sayısı artışta! 22

ABD’li Kripto Para Yartırımcılarının Sayısı Artışta!

İlgili Haberler