Bitcoin Madenciliği Zorluğu %5,01 Oranında Azaltıldı

İpek Kulaksız
bitcoin madenciliği zorluğu %5,01 oranında azaltıldı 8 2
Bitlo

Elde edilen bilgilere göre Bitcoin madenciliği zorluğu %5,01 oranında azaldı. Madencilikte yapılan bu düzeltme, bir yıldan bu yana yapılan en büyük düşüş oldu.

Daha önceleri madencilik zorluğu 29.153 TH/s şeklindeydi. Şimdi ise %5’in üzerinde bir düşüşle 27.69 TH/s’ye kadar indi.

Madencilik zorluğunun önemi nedir?

Bitcoin (BTC), işlemleri doğrulamak ve bir blokta toplamak için madencileri kullanan merkeziyetsiz bir blok zinciridir. Madencilik zorluğu ise bir sonraki bloğu kazmayı temsil etmektedir. Bu noktada ayarlamanın amacı ise, bir sonraki bloğu hazırlamak için yaklaşık olarak 10 dakikaya ihtiyaç duyulacak şekilde yapılmasıdır. Madenci veya madencilik şirketleri rekabete dahil olduklarında, Bitcoin’in zorluğu genellikle artış gösterir. Fakat, bir madenci rekabetten çıktığında bir sonraki   bloğu kazanmayı daha kolay hale getirmek ve süreci daha kazançlı hale getirmek için zorluk azaltılır.

bitcoin madenciliği zorluğu %5,01 oranında azaltıldı 7 2

Elde edilen bilgilere göre madencilik zorluğu %5 oranında azaltıldı. Bu bilginin doğruluğunu, madencilerin ayı piyasası sürecinde karşı karşıya kaldığı önemli kayıplarla dayandırmak mümkündür. Aynı zamanda Financial Times raporu, madenciler için yapılan ödemenin bir yıllık süreçte en düşük seviyeye düştüğünü gösteriyor. Örnek vermek gerekirse Marathon Digitalt, Hut 8 ve Argo Blockchain gibi madencilik şirketlerinin hisseleri yaklaşık olarak %40 oranında düşüş yaşadı. Pek çok rapor, Bitcoin madencilerinin Bitcoin varlıklarının varlıklarını boşaltmaya çalıştıklarını gösteriyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin city'de şehir sakinlerinden gelir vergisi alınmayacak 5 1

Bitcoin City’de Şehir Sakinlerinden Gelir Vergisi Alınmayacak

Sonraki Haber
rusya merkez bankası faizi %8'e düşürdü 1 9

Rusya Merkez Bankası Faizi %8’e Düşürdü

İlgili Haberler