Bitcoin Investor Tool

Cem Yilmaz
bitcoin investor tool adsad
Bitlo

On-Chain analizi serimizde bugün uzun vadeli yatırımcılar için tasarlanmış olan bir indikatörden bahsedeceğiz. İndikatörümüze checkonchain web sitemizden erişim sağlayabilmekteyiz. Checkonchain web sitesine giriş yapıldıktan Bitcoin metrics alanından ulaşım sağlanabilmektedir.

İndikatörümüze şöyle bir göz atacak olursak;

bitcoin investor tool ekran resmi 2022 06 09 18.03.38

Fiyatın tepe yaptığı Top Price çizgisi ve dip yaptığı Delta Price çizgileri mevcuttur. Grafiğimizde 200 haftalık hareketli ortalama ve 128 haftalık hareketli ortalama da yer almaktadır.

730 DMAx5 2 yıllık hareketli ortalamanın 5 ile çarpılmasından ortaya çıkmış fiyatın tepede olduğunu ifade eden çizgilerdendir.

730 DMA ise 2 yıllık hareketli ortalamayı ifade eder ve bu dönem akümülasyon dönemi olarak tanımlanmaktadır.

Grafiğimizde Bitcoin fiyatını siyah çizgi temsil etmektedir. İndikatör uzun vadeli yatırımcılar için oldukça iyi çalışmış bir indikatördür.

Güncel duruma göz atacak olursak;

bitcoin investor tool ekran resmi 2022 06 09 18.11.26

Güncel durumda 128 haftalık hareketli ortalamanın destek konumunda çalıştığını görmekteyiz. Henüz fiyatın dip fiyata ulaşmadığı görülmektedir. İndikatörlerin %100 çalıştığını söyleyemeyiz elbette. Bu noktada kademeli alımlar faydalı olacaktır.

Örnek verecek olursak 2018 yılında Top Price çizgisine kadar ulaşan Bitcoin fiyatı 69.000 $ seviyesindeyken henüz Top Price kısmına ulaşamamıştı. Bu yüzden stop loss kullanmakta ve kademeli alımlar gerçekleştirmede fayda olacaktır. Tek bir indikatöre bağlı olarak alımlar yapmanın da yanlış olduğunu belirtmemiz fayda sağlayacaktır.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
hindistan ekonomi danışmanı’na göre kripto paraları düzenlemek oldukça zor aw

Hindistan Ekonomi Danışmanı’na Göre Kripto Paraları Düzenlemek Oldukça Zor

Sonraki Haber
bugün açıklanacak abd enflasyon verilerinden sonra bitcoin 15 bin doları görebilir 1

Bugün Açıklanacak ABD Enflasyon Verilerinden Sonra Bitcoin 15 Bin Doları Görebilir

İlgili Haberler