Bitcoin, FED Açıklamasının Ardından 23.000 Doların Üzerine Çıktı

İpek Kulaksız
bitcoin, fed açıklamasının ardından 23.000 doların üzerine çıktı 12 5
Bitlo

Kripto lideri Bitcoin(BTC), dün gerçekleşen FED açıklamasının ardından yükselişe geçerek 23,018 dolardan işlem görmeye başladı.

BTC, geçtiğimiz hafta yüksek seviyelerde seyrederken bu hafta gelindiğinde hızla düşmeye başlamış ve Nisan ayındaki direnç seviyesinin altında işlem görmüştü. Uzun bir süredir genellikle aşağı yönlü hareket eden BTC, en dibi 18 Haziran2da 17,622 dolara inmesiyle görmüştü. Bu düşük rakamın ardından yukarı yönlü hareket etmeye başlayan BTC, 18 Temmuz günü kırılma yaşadı ve aşağı yönüne döndü. Rakamlar aşağı doğru ilerlerken 27 Temmuz gününe gelindiğinde toparlanma yaşandı ve yükseliş kaydedildi. Buna karşılık olarak ise 21.600 dolar seviyesini de destek olarak aldı.

bitcoin, fed açıklamasının ardından 23.000 doların üzerine çıktı 13 4

Bu noktada en önemli detay ise günlük RSI yükselen destek çizgisinden sıçradı ve bir kez daha 50’nin üzerinde seyretti. Bu durum yükseliş yolunda olduğunu ve RSI’nin yükselen bir çizgi üzerinden işlem görmesi halinde yükseliş yapısının bozulmayacağını gösteriyor. Yukarı yönlü hareket devam ederse, muhtemelen rakamları 29.370 seviyelerinde görmek mümkün olabilir.

FED açıklaması BTC’yi olumlu etkiledi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Merkez Bankası Sistemi’nin dün gerçekleştirdiği faiz artırımı açıklamasının ardından Bitcoin olumlu şekilde yükselişe geçti. Bitcoin, yazının hazırlandığı dakikalarda %7.67’lik bir artışla 23,018 dolardan işlem görüyor. Artışlarla beraber kripto piyasasının toplam değeri bir kez daha 1 trilyonun üzerinde çıktı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
poligon (matic), %233'lük artışla ayı piyasasından çıktı 8 5

Poligon (MATIC), %233’lük Artışla Ayı Piyasasından Çıktı

Sonraki Haber
alice-28-temmuz

Alice Coin Yükselmeye Devam Edecek Mi? Alice Coin Fiyat Yorumları

İlgili Haberler