Bitcoin Direnç Tanımıyor! Güncel Bitcoin Analizi!

Avatar
bitcoin direnç tanımıyor! güncel bitcoin analizi! btc 2
Bitlo

Uzun zamandır Bitcoin tarafında beklenen hareketlilik dün ABD’de endekslerinde desteklemesiyle gerçekleşti.Dünkü kapanışta Dow Jones yüzde 1,02, S&P 500 yüzde 1,43 ve Nasdaq ise yüzde 1,93 değer kazandı. 

Özellikle Nasdaq tarafındaki yukarı yönlü hareketlilik Bitcoin için etkili oldu ve yukarı yönlü hareketliliği destekledi. Bitcoin için 44.300 dolar bandındaki önemli direnç seviyesinin kırılımı için bir süre daha endeksler tarafındaki hareketlilik önemli olmaya devam edebilir. Özellikle Nasdaq tarafındaki bügünkü hareketlilik bu seviyenin kırılımını destekleyebilir. 

Bitcoin’in günlük grafiğinde uzun süredir bahsetmiş olduğum ve test edilip fiyatı aşağı yönlü baskılayan 44.300 dolar direncinden tekrardan tepki geldi.Özellikle 44.300 dolar ve 45.300 dolar bandındaki aralık fiyatları aşağı yönlü baskılayan ve grafik üzerindeki sıkışmanın devam etmesini sağlayan seviyelerdir. Bitcoin grafiğinde kalıcı yukarı yönlü hareketlilikler görebilmemiz için bu seviyelerin hacimli bir şekilde yukarı yönlü kırılması önemli olabilir. Bu seviyeden tekrar tepki gelmesi durumunda ise ilk durak 42.360 dolar seviyesi olacaktır. Bu seviyenin en önemli özelliği 45.300 dolar seviyesinin üzerindeki kapanışların devam etmesi için referans olmasıdır.

bitcoin direnç tanımıyor! güncel bitcoin analizi! bitcoin 1

42.360 dolar seviyesinden fiyatın tepki alması ve yukarı yönlü hareket etmesi durumunda 45.300 dolar seviyesininde kırılma ihtimali yüksek oranda artış gösterebilir. 42.360 dolar seviyesinin aşağı yönlü kırılması durumunda ise 50 günlük hareketli ortalama seviyesi ilk destek olabilir. Grafik üzerinde gerçekleşen dip seviyelerin yukarı yönlü artış göstermesi grafik üzerinde herhangi bir kırılım sonrasında sert hareketliliğin gerçekleşebileceği konusunda referans olabilir. Kırmızıyla belirtmiş olduğum yukarı yönlü trendin destek çizgisi kırılmadığı sürece yukarıdaki direnç seviyeleri de denenmeye devam edecektir. 

Günlük grafikte 20 günlük hareketli ortalamanın 50 günlük hareketli ortalamayı yukarı yönlü kırarak, golden cross gerçekleştirmesi yükselişin ivme kazanmasına neden olabilir.RSI tarafında üçgen formasyonu oluşumu tamamlanmış olup, öncü gösterge olan indikatörde bu formasyon yukarı yönlü kırılmıştır. Aynı zamanda MACD çizgisi pozitif bölgeye geçiş yapmış ve histogram bu bölgede genişlemektedir. 

Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
etf nedir? bitcoin etf nedir? nasıl çalışır?

ETF Nedir? Bitcoin ETF Nedir? Nasıl Çalışır?

Sonraki Haber
nft projesi başlatan i̇ki kişi tutuklandı! i̇şte nedenleri nft

NFT Projesi Başlatan İki Kişi Tutuklandı! İşte Nedenleri

İlgili Haberler