Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Tarihi Kayıp Yaşadı

Özlem Özbek
bitcoin (btc) yatırımcıları tarihi kayıp yaşadı 14
Bitlo

Glassnode tarafından hazırlanan verilere göre, özellikle son bir hafta içerisinde yaşanan düşüşler karşısında Bitcoin yatırımcıları dolar bazında büyük bir zarar yaşadı. 

Satış ve tasfiyelerin haftası oldu

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanlarda önemli satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve halen de devam ediyor. BTC, %8’in üzerinde düşüş yaşanmasıyla yaklaşık olarak 21.000 dolar civarında seyrediyor. Yatırımcılar, geçtiğimiz hafta içerisinde dolar bazında büyük zararlar yaşadı. Söz konusu bu zarar 4 milyar 200 milyon doların üzerine çıktı. Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode, yaşanan bu zorlu durumu şöyle açıklıyor;

“Bitcoin yatırımcıları geçen hafta tarihin en büyük USD cinsinden Gerçekleşen Kaybını yaşadı. Bu hafta zincirde harcanan BTC, 4,23 milyar doların üzerinde net zarar gerçekleştirdi. Böylece veriler, 2021’deki tüm büyük satışları gölgede bıraktı. Veriler, Mart 2020 çöküşünün 3 katından fazla bir miktarı temsil ediyor.”

bitcoin (btc) yatırımcıları tarihi kayıp yaşadı 16

Bitcoin tasfiyesi devam edecek mi?

Son zamanlarda düşüşler ile gündeme gelen Bitcoin, Çarşamba günü yapılan FED açıklamasından sonra küçük miktarda yükseliş yaşamasına rağmen, yukarı yönlü ivmesini koruyamadı. Son 24 saate bakıldığında Bitcoin, 20.000 dolarlık desteğiyle farklı bir büyük satış işlemi yapılıyor. Kripto para analisti Lark Davis, güncel piyasa hakkında yorumlarda bulundu. BTC 20.000 ve ETH ise 1.000 doların altına düşerse durum çok daha kötü olur, hazır olun diyen Davis, bu durumun daha fazla tasfiyeye sebep olacağını da belirtti. Bloomberg’e konuşan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD’nin resesyona girme durumunu arttırdığını belirtti. Novogratz, FED’in QT önlemleri konusunda stratejilerini değiştirmediği sürece, Bitcoin’in tersine döneceğine dair umudunun oldukça az olduğunu belirtti. 

“Dibin nerede olduğunu kimse bilmiyor! Ama burada kesinlikle çok aylı bir konsolidasyona giriyoruz!”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
panama cumhurbaşkanı'ndan kripto yasasına veto! 11 1

Panama Cumhurbaşkanı’ndan Kripto Yasasına Veto!

Sonraki Haber
bitmex kurucusu arthur hayes, 'meme coinler daha da düşebilir' 16 1

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, ‘Meme Coinler Daha da Düşebilir’

İlgili Haberler