Bitcoin (BTC) Madencileri Satış İşlemlerini Yavaşlatıyor

Özlem Özbek
bitcoin (btc) madencileri satış i̇şlemlerini yavaşlatıyor 2 4
Bitlo

Bitcoin madencileri, token satış işlemlerini yavaşlatmış gibi gözüküyor. Bu durum karşısında da token üzerindeki satış baskılarınının azalmış olabileceği düşünülüyor.

Kripto para lideri Bitcoin fiyatları, geçtiğimiz hafta 17.922 dolar seviyelerime kadar düşmesinin ardından bu hafta ise 20.000 doların üzerine çıktı. Şu an için belirteç, 20.000 dolar seviyesi olarak kabul ediliyor. Yaşanan düşüşün büyük bir kısmı, varlıklarını boşaltan BTC madencileri tarafından yönlendiriliyordu. Geçtiğimiz haftaki veriler, madencilerin geçtiğimiz hafta borsalara rekor seviyede Bitcoin taşıdığını ve bunun sonucunda ise daha fazla fiyat düşüşüne sebep olduğu görüldü. Fakat geçtiğimiz hafta büyük bir satışın ardından, dünyanın en büyük kripto para birimi üzerindeki satış baskısı da hafifliyor gibi gözüküyor.

Madenciler, borsa akışlarını keskin bir şekilde düşürüyor

Konuyla ilgili olarak elde edilen verilere bakıldığında, geçtiğimiz hafta zirve seviyelerine kadar ulaşmasının ardından, BTC madencilerinden borsalara akışların keskin bir şekilde düşürüldüğü görülüyor. Bu, şu an için madecilerden gelen satış baskını daha da hafif hale getireceği anlamına geliyor. Madenciler, geçtiğimiz hafta 4.700 Bitcoin taşıdıktan sonra Pazartesi günü yaklaşık olarak 308 tokeni piyasa sürdü. Bu süreç, Bitcoin fiyatlarının 20.000 doların üzerine çıkması ve hafif toparlanma süreciyle aynı zamana denk geliyor.

Glassnode tarafından hazırlanan verilere bakıldığında madenci net akışlarının da bir ayın en düşük seviyesine gerilediğini ve sınırlı miktarda ticaret faaliyetini gösteriyor. Büyük ve güçlü madenciler, hareketli fiyatlar karşısında bekletme stratejisi kullanıyor olabilir.
bitcoin (btc) madencileri satış i̇şlemlerini yavaşlatıyor 3 1

Diğer baskılar aşağı yönlü devam ediyor

Büyük madencilerin yapmış olduğu satışların azalması, BTC’nin rahatlamasına yardımcı olurken, lider token, henüz diğer sorunlarını aşabilmiş değildir. Celsius ve Three Arrows Capital gibi büyük holdinglerin toplu şekilde tasfiyeler gerçekleştirmesi, fiyatlar üzerinde daha fazla baskı oluşturacak gibi gözüküyor. Düşüş endişesi yaratan durumlar, perakende alıcılarının çoğunun piyasadan çekilmesi ve uzak durmasına sebep olabilir. BTC’nin bu yılki düşüş sebepleri arasında, artan enflasyon ve yüksek faiz oranlarıyla ilgili korkular, herhangi bir rahatlama belirtisi olmadan devam etmektedir. Borsada yaşanan uzun süreli kayıplar, tokende kendini gösteriyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
(snx) fiyatı %100'ün üzerinde artış yaşadı 1 4

(SNX) Fiyatı %100’ün Üzerinde Artış Yaşadı

Sonraki Haber
i̇ngiltere, kripto parayla i̇lgili çalışmalarında geri adım atıyor 5 2

İngiltere, Kripto Parayla İlgili Çalışmalarında Geri Adım Atıyor

İlgili Haberler