Bill Gates NFT’yi Eleştirdi; “Büyük Aptal Teorisi”

Özlem Özbek
bill gates nft'yi eleştirdi;
Bitlo

Microsoft’un kurucusu ve dolar milyarderi iş insanı bill Gates, NFT yatırımcılarını eleştirdi. Katıldığı iklim odaklı bir konferansta konuşmaya yapan Gates, bu şekilde yatırımların “büyük aptal teorisi”ne dayandığını belirtti. NFT’ler ile ilgili Bored Ape Yacht Club örneğini veren Gates, konuyla ilgili sıradışı bir yorum yaptı ve “Açık şekilde, pahalı dijital maymun görselleri dünyayı devasa şekilde geliştirecek” dedi.

Gates aynı zamanda yardım kuruluşları ile desteklediği dijital bankacılık sisteminin de kripto paralardan çok daha fazla etkili bir çözüm olduğunu iddia etti. 

Bitcoin küçük yatırımcılar için riskli

Bill Gates daha önce kripto paralar konusuna da eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşmıştı. Öyle ki Bitcoin’in küçük yatırımcılar için risk barındırdığı yorumunu yapmıştı. Kaliforniya’da katıldığı iklim temalı konferansta konuşan Gates’in 2015 yılında kurduğu Breakthrough Energy Ventures fonu, iklim sorunlarını en aza indirmeyi amaçlıyor. ABD’li pek çok iş insanı da bu fona destek oluyor. 

bill gates nft'yi eleştirdi;

Piyasanın düşüşü NFT’leri de etkiledi

Özellikle 2021 yılında adeta zirveye ulaşan NFT’ler, son zamanlarda yaşanan kripto para piyasasındaki büyük düşüşler karşısında değer kaybetti. Pek çok NFT koleksiyonunun taban fiyatları önemli oranda düşerken, Gates’in isim belirtmeden atıf yaptığı Bored Ape Yacht Club koleksiyonu da bu bu gruptadır.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇flas söylentilerine three arrows capital'ın ceo'su zhu su'dan açıklama 4

İflas Söylentilerine Three Arrows Capital’ın CEO’su Zhu Su’dan Açıklama

Sonraki Haber
piyasalar için beklenen gün geldi, fed kararı bugün açıklanıyor 7 2

Piyasalar için Beklenen Gün Geldi, FED Kararı Bugün Açıklanıyor

İlgili Haberler