Beklenen Oldu! Three Arrows Capital’ın İflasına Karar Verildi

Özlem Özbek
beklenen oldu! three arrows capital'ın i̇flasına karar verildi 13
Bitlo

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) hakkında haftalardır devam eden iflas iddiaları sonunda gerçek oldu. Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkeme şirketin iflasına karar verdi. 

Bir İngiliz haber kaynağından elde edilen bilgilere göre 3AC hakkındaki karar 27 Haziran günü verildi. Mayıs ayında LUNA /UST çökmesi ve Celsius’taki yaşanan likidite sorunlarının ardından varlıklarında ciddi kayıplar yaşayan Singapur merkezli Three Arrows Capital için tasfiye kararı alındı. İngiliz medyası Sky News tarafından aktarıldığı üzere ABD merkezli Teneo Restructuring firması da tasfiye sürecini denetlemek için görevlendirildi.

Alacaklılar hakkında bilgi verilmedi

Şirketin tasfiye edilmesiyle ilgili karar verilmiş olsa da, şirketle bağlantılı veya alacaklı olan şirketler hakkında mahkemeden bir karar çıkmadı. Bu sürecin nasıl ilerleyeceği de netlik kazanmadı. Geçtiğimiz günlerde, bir diğer kripto şirketi Voyager Digital, 3AC’den alacaklarını alamadığını belirterek şirkete bir temerrüt bildirimi gönderdiğini belirtti. Three Arrows Capital’in Voyager Dgital’a 15 bin 250 adet BTC ve 350 milyon dolarlık da USDC borcu vardır.

İflas kararı verilen 3AC’nin kurucuların Kyle Davies, geçtiğimi günlerde alacaklı olan şirketlerle görüşme içerisinde olduklarını belirtmişti.  Görüşmelerin hangi şirketlerle olduğu konusunda henüz net bir bilgi yoktur. 3AC2nin bir diğer kurucusu Su Zhu ise belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin, yüzde 58 düşüşle 11 yılın en kötü çeyreğini yaşadı 11 1

Bitcoin, Yüzde 58 Düşüşle 11 Yılın En Kötü Çeyreğini Yaşadı

Sonraki Haber
meksika’da bitcoin yasal hale gelecek mi? senatör’den yasa tasarısı önerisi! mek

Meksika’da Bitcoin Yasal Hale Gelecek mi? Senatör’den Yasa Tasarısı Önerisi!

İlgili Haberler