Bankacılık Devi Morgan Stanley Kripto Dünyasına mı Hazırlanıyor?

Gülcan Uyanıker
bankacılık devi morgan stanley kripto dünyasına mı hazırlanıyor?
Bitlo

Goldman Sachs ve JPMorgan gibi bankaların, dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’de kripto ile ilgili hizmet anlayışlarını genişletmesinin ardından, bir başka dev yatırım bankası olan Morgan Stanley, LinkedIn’den çok çeşitli kripto para birimleri oluşturabilecek bir yönetici aradığını duyurdu. 

1 Ağustos’tan itibaren açılmış olan bu duyuruda bu kişinin “Yatırım Çözümleri Ürün Geliştirme Ekibi”ne katılacağı belirtildi. Morgan Stanley’nin bu ekibi; Yatırım ortaklıkları, para piyasası fonları, eğitim tasarrufları için vergi avantajlı fonlar ve ETF’lerden oluşan toplam değeri 900 milyon doları aşan varlıkları yönetmektedir. Ürün yöneticisinin önceliğinin ürünler ve indeksler oluşturmak olacağı da belirtildi.

Morgan Stanley tarafından yapılan bu duyuru, bankanın artık kripto para sektörünü ciddiye aldığının bir göstergesi olarak yorumlandı. Banka ayrıca 2021 yılının Mart ayında kripto odaklı bir fon başlattı. Morgan Stanley daha önce finansal danışmanlarına Galaxy Digital ve NYDIG tarafından piyasaya sürülen bazı ürünler aracılığıyla müşterilerine kripto hizmetleri sunacağını duyurmuştu.

“Ürün olacağı anlamına gelmez”

Konuyla ilgili konuşan varlık yönetimi firması Bitwise CEO’su Hunter Horsley, bu duyurunun Morgan Stanley’nin danışmanlarına kripto odaklı birçok şirketten ürün sunma hakkı vermek istediğinin bir göstergesi olduğunu ancak kimsenin bu konuda fazla heyecanlanmaması gerektiğini dile getirdi:

Kripto odaklı olsa da orta seviye bir kişiyi işe almak, bir ürünün piyasaya çıkacağını garanti etmez.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
enflasyonu düşürme yasası onaylandı, kriptolara etkisi nasıl olur? 8 1

Enflasyonu Düşürme Yasası Onaylandı, Kriptolara Etkisi Nasıl Olur?

Sonraki Haber
bu hafta kripto para piyasasını etkilemesi beklenen önemli olaylar! 13

Bu Hafta Kripto Para Piyasasını Etkilemesi Beklenen Önemli Olaylar!

İlgili Haberler