Avrupa’nın Büyük Havayolu Şirketi Vueling, SHIB, DOGE, BTC ile Ödeme Kabul Edecek

Özlem Özbek
avrupa'nın büyük havayolu şirketi vueling, shib, doge, btc ile ödeme kabul edecek 22
Bitlo

Avrupa’nın düşük maliyetli büyük havayolu şirketi Vueling, uçak bileti satın almak için SHIB, DOGE, BTC gibi kripto paraları kabul edeceğini açıkladı. 

Şirket tarafından 16 Haziran’da yayınlanan resmi basın açıklamasında yer alan bilgilere göre, kripto paralar ile uçak bileti satın alımları yapılması için BitPay ve UATP ile ortaklık kuruldu. Düşük maliyetli büyük bir havayolu şirketi olan Vueling tarafından kripto ödeme uygulaması, son aylarda daha fazla şirketin kripto kullanarak mal alım satım yaparak ödeme koşullarını genişletmesi sıklaştı. Uluslararası havayolu holding şirketi International Airlines Group’un yan kuruluşu ve İspanya’nın da en büyük ikinci havayolu şirketi olan Vueling, yılda 30 milyondan fazla yolcu taşıyor ve dünyada 122 konumda yer alıyor. Şirketin bu rakamları, dijital para alıcılarının taraflarına sağlam bir katkı olarak sağlanıyor. 

avrupa'nın büyük havayolu şirketi vueling, shib, doge, btc ile ödeme kabul edecek 21 1

Anlaşmada yer alan bir diğer önemli katılımcı, teknoloji havacılık endüstrisinde yaygın olarak adından söz ettiren UATP şirketi oldu. Bilet fiyatları fiyat şeklinde gösterilecek olsa da, kullanıcılar çeşitli kripto cüzdanlarını kullanarak ödeme yolu işlemleriyle biletini satın alabilecek. Ödeme kabul edilen kripto paralar arasında SHIB, DOGE, BTC gibi popüler isimler de yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
14 abd kongre üyesi, bitcoin'in faydalı olduğunu savunarak epa'ya başvurdu 18 2

14 ABD Kongre Üyesi, Bitcoin’in Faydalı Olduğunu Savunarak EPA’ya Başvurdu

Sonraki Haber
eth balinaları harekete geçti! 925 milyon dolarlık ftx tokeni yapıldı 19 2

ETH Balinaları Harekete Geçti! 925 Milyon Dolarlık FTX Tokeni Yapıldı

İlgili Haberler