Avrupa Parlamentosu Anonim Kripto Ödemelerini Sonlandıracak!

Gülcan Uyanıker
avrupa parlamentosu anonim kripto ödemelerini sonlandıracak!
Bitlo

Avrupa Parlamentosu Ekonomik İşler Komitesi, AML kontrollerine özel cüzdanlara yapılan kripto transferlerini de dahil etmeye çalışacak.

Avrupa Parlamentosu Milletvekilleri, anonim kripto ödemelerini sonlandırmak için yeni mevzuata geçmeye hazırlanıyor.

Açıklamalara göre, belgeler oylamanın önümüzdeki hafta yapılacağını gösteriyor. Rapora göre bu oylama, meclis ekonomik işler komitesinin yer aldığı bir toplantıda gerçekleşecek.

Milletvekilleri, küçük ve özel olsa bile kripto para ödemelerinin anonimliğine izin veren hükümlerin kaldırılmasını onaylamaya çalışacaklar.

AML Kontrollerine Küçük Transferlerde Dahil

Yapılan açıklamalara göre AB milletvekilleri, kara para aklamayı önleme (AML) gereksinimlerine uyması gereken işlem kategorisine kripto işlemlerini de ekleyecek.

Küçük transferleri bile anonimleştirme kararı, Avrupa’daki düzenleyicilerin söylediği gibi, kötü aktörlerin tespit edilmekten kaçınmak için yasa dışı işlemleri daha küçük işlemlere bölme yeteneği olduğunu söylüyor.

Bunun dışında EAC, AB bloğundan Türkiye, Hong Kong ve Rusya gibi ülkelere veya diğer vergi cennetlerine kripto transferlerini de engellemek istiyor.

Son haftalarda, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana yaptırımlardan kaçınmak için kripto kullanımıyla ilgili endişeler arttı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mali suç uzmanları da dahil olmak üzere birçok endüstri uzmanı, oligarklar için bunun pek olası olmadığını söyledi.

Perşembe günü Rusya, enerji kaynakları için Bitcoin’i kabul edeceğini söyledi.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
beklenen oldu! bitcoin yeniden 46.000 dolar! btc 1

Beklenen Oldu! Bitcoin Yeniden 46.000 Dolar!

Sonraki Haber
honduras söylentileri yalanladı! bitcoin’i yasal olarak kabul etmiyor

Honduras Söylentileri Yalanladı! Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Etmiyor

İlgili Haberler