Asya Ülkeleri Hızla Büyüyor

Gülcan Uyanıker
hindistan kriptoları yasal olarak kabul etmeyecek mi?
Bitlo

2021 yılı kripto varlıkla için devasa büyüme rakamları ile ilerlerken, ekonomik sorun yaşayan ülkelerde kripto paralara olan sadakat hızla artış gösteriyor. Bu bölgelerden biri olan Asya’da Hindistan ve Pakistan ön plana çıkıyor.

Vietnam Da Dahil Oldu

Blockchain analitik şirketi Chainalysis’e göre, bu iki asya ülkesinde 1 yılda ciddi oranda büyüme yaşandı. Yayımlanan rapora göre, Hindistan 1 yıl içinde %640 büyüme yaşarken Pakistan %711 büyüme gerçekleştirdi. Raporda dikkat çeken diğer nokta ise Hindistan ve Pakistan’ın yanı sıra Vietnam’da da kripto varlık benimsenme oranının oldukça fazla olması oldu. Borsalardaki hareket bu üç ülke arasında oranlandığı zaman Hindistan %59 ile diğer iki ülkenin önünde yer aldı. Bilinene göre, Hindistan’da kripto ile ilgili risk sermayesi yatırımlarının sayısı son zamanlarda önemli ölçüde arttı.

Kurumsal Transferlerde Hindistan Birinci Sırada

Raporda yer alan kurumsal transferlerde oldukça dikkat çekti.

10 milyon dolarlık kripto para değerinin üzerindeki büyük kurumsal boyutlu transferlerde, Hindistan merkezli adreslerden gönderilen işlemler %42’lik paya sahipken, Pakistan %28, Vietnam ise %29’luk oranda…

Hindistan Kripto Varlıkları Yasaklar mı?

Kripto varlıkların en çok benimsendiği Asya ülkesi Hindistan’dan olumsuz açıklamalar gelmeye devam ediyor. Resmi kurumlardan gelen açıklamalar, kripto varlıkların yasaklanması konusunda endişeleri artıyor olsada bu konuda somut bir adım atılmaması gözden kaçmıyor. Hindistan’da kripto varlıklar yasaklanır mı sorusuna  Chainalysis’den gelen açıklama, yasaklanmayacağı fakat devletin vergilendirebileceği yönünde oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
compound

Geçen Hafta 80 Milyon Dolara Ulaşan Bileşik Sözleşmeden 22 Milyon Dolar Çekildi

Sonraki Haber
circle sec davası

Circle, SEC’in Açtığı Dava ile Karşı Karşıya

İlgili Haberler